Aktualności

Nowe maszyny Kärcher nagrodzone Złotym Medalem MTP 2015!

09.10.2015

Nowa zamiatarka miejska MC 130 z certyfikatem EUnited Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Komunalnego oraz nowy wielosezonowy ciągnik komunalny MIC 50 nagrodzone Złotymi  Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich 2015. Medale przyznawane są na podstawie oceny wystawionej przez Jury Konkursowe. Otrzymują go produkty najwyższej jakości, nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złote Medale MTP przyznawane co roku od 1979 roku cieszą się renomą i dużym uznaniem wśród wystawców krajowych i zagranicznych.

Wielosezonowy ciągnik komunalny - MIC 50

MIC 50, to wielozadaniowy pojazd do różnorodnych prac komunalnych, przeznaczony do całorocznego użytkowania. W zależności od zastosowanych narzędzi, maszyna może pełnić rolę zamiatarki, odśnieżarki, solarki/piaskarki, pługu śnieżnego, kosiarki z rozdrabniarką, urządzenia do strzyżenia żywopłotów i wielu innych. Przede wszystkim służy jako nośnik narzędzi do utrzymania terenów miejskich i gminnych w tym: ulic, placów, parków, ogrodów zoologicznych, dworców i lotnisk. MIC 50 jest doskonałym narzędziem dla samorządów terytorialnych, firm świadczących usługi komunalne i zarządzających nieruchomościami oraz szeroko pojętego przemysłu.

W sezonie zimowym nośnik narzędzi MIC warto wyposażyć w odśnieżarkę. Ze śniegiem i lodem na drogach, alejkach, placach i chodnikach pomoże uporać się jeden z wielu dostępnych rodzajów pługów śnieżnych, lub specjalna szczotka walcowa. Doskonałym uzupełnieniem jest również szeroka gama posypywarek działających z solą i z piaskiem, lub zbiornik z systemem spryskiwania solanką.

Do utrzymania komunalnych terenów zielonych, Kärcher oferuje całe spektrum wyposażenia. Dzięki temu, zamiast kilku urządzeń potrzebujemy jedno, a jego zakup szybko się zwraca. Opcjonalnymi narzędziami, w które warto wyposażyć  nośnik narzędzi MIC, jest m.in. kosiarka z systemem trzech ostrz, wyrzutem tylnym i hydrauliczną regulacją wysokości koszenia, która dobrze sprawdza się zarówno na średnich jak i bardzo dużych powierzchniach trawiastych. Specjalny zbiornik na trawę umożliwia odsysanie ukosu. Dzięki zastosowaniu naramiennej kosiarki bijakowej MIC 50 z łatwością poradzi sobie z utrzymaniem poboczy. Do przycinania żywopłotów Kärcher poleca nożyce na wysięgniku, które ułatwiają równe i szybkie strzyżenie krzewów. Hydrauliczne sterowanie gwarantuje łatwą i wygodną obsługę osprzętu.

Dobierając wyposażenie do nośnika narzędzi MIC firma Kärcher wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie, dlatego też akcesoria przeznaczone do mycia wodą pod wysokim ciśnieniem są tak skuteczne w działaniu. Dzięki nim nośnik narzędzi może np. pełnić rolę polewaczki do mycia ulic i chodników. Do mycia betonu, asfaltu, płytek chodnikowych, kostki brukowej czy tartanu, można wykorzystać montowaną z przodu listwę myjącą, wyposażoną w osiem dysz ciśnieniowych. Zimą system ten może służyć też do spryskiwania solanką alejek, ulic i chodników.

Cechy specjalne:

  • mocny silnik 50 KM z wysokim momentem obrotowym 168 Nm
  • hydrostatyczny napęd na cztery koła ze stałą kontrolą trakcji  
  • tempomat roboczy
  • maksymalna prędkość 30k/m, w wersji Adv 40 km/h
  • rozstaw osi 1200-1360 mm w zależności od zastosowanych opon
  • masa całkowita 2800 kg, lub 3200 kg (rejestracja w zależności od potrzeb Klienta)
  • Pokonywanie krawężników – do 18 cm (nisko usytuowany środek ciężkości i duże koła)
  • W pełni przeszklona kabina z widocznością 360O
  • Akcesoria zamontowane bezpośrednio pod nogami operatora

 

 

 

Zamiatarka miejska - MC 130 w klasie 1 m³ z oferty Kärcher Sp. z o. o.

Zamiatarka miejska - MC 130 w klasie 1 m³

Kärcher rozszerza gamę kompaktowych zamiatarek przegubowych o MC 130 – najnowszy model w klasie 1m3. Dzięki niewielkiemu ciężarowi, nadaje się do stosowania na chodnikach i może być prowadzona przez posiadacza prawa jazdy „B” bez konieczności zdobywania dodatkowych uprawnień. MC 130 to prosta obsługa serwisowa, ergonomia i komfort pracy, a dzięki szerokiej gamie dodatkowego wyposażenia jest idealna do stosowania przez cały rok. Doskonałe rozwiązanie dla miast i spółek komunalnych oraz dla przemysłu.

W trakcie tworzenia przestronnej dwuosobowej kabiny największy nacisk położono na wygodę operatora. Poziom hałasu wewnątrz (74 dB) jest szczególnie niski dla pojazdu tej klasy. Przeszklony kokpit zapewnia doskonałą widoczność umożliwiając bezpieczną jazdę i pracę w przestrzeni miejskiej. Siedzenia zamontowano dokładnie nad przednią osią dzięki czemu kierowca znajduje się możliwie najbliżej pracujących szczotek, uzyskując doskonałe pole widzenia. Dodatkowe siedzenie dla pasażera wykonującego doraźne prace ręczne, daje możliwość wykorzystania pojazdu jako niezależnej jednostki sprzątającej. Dzięki niewielkiemu ciężarowi własnemu, urządzenie MC 130 jest w stanie przyjąć obciążenie do 1100 kg przed osiągnięciem dopuszczalnej masy całkowitej. Pozwala to zmniejszyć do minimum częstotliwość opróżniania zbiornika.

Intuicyjna obsługa za pomocą wielofunkcyjnego wyświetlacza umieszczonego na środku kierownicy pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem. Ekran zapewnia dostęp do wszystkich udogodnień (także kamera cofania i kamera ssawy) bez konieczności spuszczania wzroku z toru jazdy. Szczotki kontrolowane są oddzielnie za pomocą dwóch joysticków znajdujących się na podłokietniku. Intuicyjne symbole ułatwiają regulację ustawień oraz prędkości szczotek. Operator może wybrać zapisane ustawienie za pomocą klawisza skrótu i od razu rozpocząć pracę. Trzy punkty mocowania osprzętu: z przodu, z tyłu i „na pace”,  pozwalają na połączenie kilku czynności, np. koszenia z odsysaniem ukosu. Intuicyjny system szybkiej wymiany akcesoriów znacznie przyspiesza  pracę i rozszerza funkcjonalność pojazdu. Urządzenie może przemieszczać się z prędkością 40 km/h, a duży rozstaw osi 1700 mm zapewnia płynną i stabilną jazdę.

Kärcher konsekwentnie realizuje strategię związaną z rodziną urządzeń komunalnych. Z tego względu w zamiatarkach w MC 130 wykorzystano niezawodność podwozia nośnika narzędzi MIC 50. Gdy flota składa się z kilku modeli, zastosowanie zestandaryzowanego zestawu części znacznie skraca czas konserwacji oraz naprawy. Po odpowiednim przeszkoleniu przez profesjonalny serwis Kärcher, większość napraw mogą wykonać pracownicy Klienta, co pozwala na znaczną redukcję kosztów.

Zamiatarka posiada certyfikat EUnited Municipal Equipment - to europejskie stowarzyszenie przemysłu, reprezentujące producentów mobilnych urządzeń komunalnych, takich jak zamiatarki drogowe, zimowy sprzęt utrzymania dróg, pojazdy do zbiórki odpadów i inne. Zamiatarka MC 130 uzyskała certyfikat dzięki systemowi silnego opryskiwania szczotek i kanału ssawnego, który wpływa na zmniejszenie współczynnika PM10, redukując tym samym emisję wtórną pyłów.

Dzięki zastosowaniu rozmaitych akcesoriów MC 130 może być wykorzystywane jako wielofunkcyjny pojazd całoroczny. Wyposażone w pług i posypywarkę upora się ze śniegiem, uzbrojone w kosiarkę poradzi sobie z trawą, nie pozostawiając ukosu, a zbiornik wody 1000 l wraz z systemem spryskującym uczyni z niego doskonałą kompaktową polewaczkę.

Parametry: silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania o mocy 50 KM, moment obrotowy 158 Nm, zużycie 220 g/kWh w 1700 rpm podnośnik przedni ze standardowym 3-punktowym zawieszeniem dla osprzętu o wadze do 590 kg niskie zużycie paliwa – 4-5l/h symetryczny przegubowy układ kierowniczy do pracy i manewrowania w ciasnych przestrzeniach.

Przestronna, dwuosobowa kabina z widocznością 360°, nowoczesny system magistrali CAN do szybkiej transmisji danych. Szybkie i łatwe rozwiązywanie problemów za pomocą diagnostyki pokładowej. stale aktywna kontrola trakcji dla wysokiego bezpieczeństwa 195 l zbiornik czystej wody plus 150 l wody w obiegu (recyrkulacja wody w kanale ssącym)

Źródło i zdjecia: Kärcher Sp. z o. o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.