Aktualności

Tikkurila wspiera placówki oświatowe

07.10.2015

Tikkurila przekazała nieodpłatnie wybranym placówkom oświatowym, przeprowadzającym wakacyjne remonty, farby do malowania ścian i sufitów. Dzięki tej pomocy, przedszkolaki i uczniowie mogli rozpocząć rok szkolny w odnowionych, kolorowych i estetycznych pomieszczeniach.

Okres wakacyjny jest wykorzystywany przez wiele szkół i przedszkoli do wykonania niezbędnych prac remontowych. Brak funduszy często stanowi ogromną przeszkodę w tym zakresie – a potrzeby renowacji placówek oświatowych są zazwyczaj ogromne (dotyczy to zwłaszcza starszych budynków).

Szkoły publiczne od wielu lat borykają się z permanentnym brakiem środków finansowych – mówi Marek Krukowski, dyrektor Gimnazjum nr 18 im. M. Rataja w Lublinie - jednej z obdarowanych przez Tikkurila szkół.

W naszej szkole uczy się 650 uczniów, a ze względu na brak funduszy od wielu lat nie byliśmy w stanie przeprowadzić generalnego remontu budynku. Nasi gimnazjaliści to wspaniali, ambitni młodzi ludzie, którzy zasługują na naukę w dobrych warunkach.

Na potrzeby placówek oświatowych przeprowadzających podczas wakacyjnych miesięcy prace remontowe, Tikkurila przekazała ponad 8 tysięcy litrów wysokiej jakości farby, przeznaczonej do malowania ścian i sufitów. Każda z placówek miała możliwość wyboru kolorystyki produktów. Z pomocy Tikkurila skorzystało 35 szkół i przedszkoli z różnych regionów Polski.

Wsparcie w postaci otrzymanych produktów Tikkurila było dla naszej placówki niezwykle istotne – mówi Anna Jaczewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie. – Pozwoliło nam to na odnowienie pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci rozpoczynających w tym roku naukę szkolną. Udało nam się odmalować 8 klas i 3 korytarze.

Rzadko kiedy zdarza się, by firma prywatna tak wspierała cel publiczny, służący przede wszystkim dzieciom – dodaje Agnieszka Borowa, dyrektor Centrum Sportu Wilanów m.st. Warszawy.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.