Aktualności

Monier BRAAS: czerń na dachu niejedno ma imię

01.10.2015

Jedną z najważniejszych cech dachówek, obok trwałości, jest ich wygląd. Na rynku można znaleźć mnóstwo modeli i całe bogactwo kolorów. Czasami ich nazwy brzmią nieco enigmatycznie, a wielość odcieni może przyprawić o zawrót głowy.

Kilka wariantów znajdziemy nawet w obrębie jednej kolorystycznej kategorii – ciemnych dachówek. Glazura czy angoba? Antracyt, czarny brylant czy czarny kryształ?

Monier BRAAS od lat dba o rozwój swoich produktów. Inwestycje w zakłady w Polsce i w Europie przekładają się na wyjątkowo trwałe i dopracowane pod względem estetycznym materiały budowlane. Dzięki rozwojowi myśli technicznej i licznym testom sprawdzającym jakość produktu, dachówki BRAAS są szczelne oraz zachowują kolor przez lata.

Ciemna powierzchnia z połyskiem lub bez

Dachówki ceramiczne mogą mieć powierzchnię angobowaną bądź glazurowanąDachówki ceramiczne mogą mieć powierzchnię angobowaną bądź glazurowaną. Angoba to nic innego jak powłoka z glinki, którą powleka się produkt przed wypaleniem. Dzięki temu uzyskujemy pożądany kolor, a dachówka jest matowa. Dachówki glazurowane, czy obecne w ofercie BRAAS warianty dachówek z powierzchnią glazura topline, to niezwykle gładkie materiały pokryciowe mające charakterystyczny mniejszy lub większy połysk.

Antracyt to kolor dachówek dostępny w wersji angobowanej. Ciemna, matowa dachówka prezentuje się niezwykle elegancko i dostojnie. Ci, którzy wolą pokrycia bardziej przyciągające uwagę, mogą wybrać powierzchnię glazurowaną – czarny błyszczący bądź czarny kryształ.

Czarny kryształ to jeden z ciekawszych propozycji w ofercie BRAAS. Charakterystyczny dla tego koloru jest opalizujący efekt, dzięki czemu dach delikatnie skrzy się i połyskuje w zależności od padającego nań światła. Czarny brylant, dzięki zastosowaniu wykończenia glazura topline, błyszczy intensywniej niż dachówki glazurowane. To dobry wybór dla tych, którzy cenią styl glamour.

Czarne dachówki betonowe

Ciemna, matowa dachówka prezentuje się niezwykle elegancko i dostojnieDachówki betonowe BRAAS zawdzięczają swój intensywny kolor procesowi barwienia w masie. Gwarantuje on kolorystyczne podobieństwo zarówno na wierzchu, jak i w środku dachówki. W przypadku wystąpienia ewentualnych uszkodzeń mechanicznych bądź zarysowań na powierzchni inwestor ma pewność, że nie będą one silnie wpływać na wygląd pokrycia. Takie rozwiązania pozwalają przez wiele lat zachować harmonijną kolorystykę dachu.

Podczas produkcji dachówek betonowych używa się specjalnych technologii pozwalających zwiększyć odporność na wpływ czynników atmosferycznych, utrwalić na długie lata kolor, a także nadać im delikatny blask i gładkość. Powłoka Protector stosowana w Revivie odpowiada za ochronę powierzchni przed zabrudzeniami.

Dachówki w technologii Lumino posiadają delikatny połysk. Prawdziwą innowacją w produkcji dachówek betonowych jest technologia CISAR,  w tym roku obchodząca swoje 10 urodziny. Dachówki produkowane w trójwarstwowej technologii często porównywane są do glazurowanych dachówek ceramicznych, ze względu na gładkość powierzchni i elegancki wygląd.

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Firma powiązana:

Monier Braas

Telefon 801 900 555, dla tel. kom.: 22 481 39 86
www.monier.pl, www.gwarancjasystemowa.pl
info.pl@monier.com

Monier Braas