Aktualności

Olejowanie tarasów na jesień i zimę z V33

29.09.2015

Przełom lata i jesieni to czas kiedy zabieramy się za przygotowanie naszych ogrodów i tarasów do sezonu zimowego. Dobrze jest wówczas pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji wszystkich elementów drewnianych, które podczas chłodnych dni narażone są na wilgoć i niskie temperatury.

Sposobem na zabezpieczenie drewnianego tarasu na zimę jest jego olejowanie. To bardzo praktyczna i prosta metoda, która pozwoli nam długo cieszyć się walorami estetycznymi szlachetnego materiału jakim jest drewno. Olej ma za zadanie zaimpregnować powierzchnię poprzez wypełnienie w nim porów, tak aby woda nie wnikała w wolne przestrzenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że drewno nie będzie pękało, zachowa swoją barwę i walory użytkowe.

Olej cechuje się dużą odpornością na działanie wody i promieni słonecznych. Proponowany przez firmę V33 Olej do tarasów to produkt na bazie naturalnego oleju z dodatkiem żywic alkidowych, sprawdzony w klimacie nadmorskim, przeznaczony do ochrony i dekoracji powierzchni tarasowych z drewna tekowego, egzotycznego oraz gatunków europejskich. Doskonały do zabezpieczania elementów pionowych budynków drewnianych (fasady drewniane, listwy, sztachety). Można go stosować na drewno poddane impregnacji ciśnieniowej. Olej V33 zabezpiecza także przed plamami i pozwala drewnu oddychać. Produkt firmy V33 przywraca naturalną barwę drewna i jest dostępny  w trzech odcieniach: naturalny, palisander i tek.

Ponadto Olej do tarasów:Olej do tarasów V33

  • chroni drewno przed działaniem wody (posiada zdolności hydrofobowe), promieniowaniem uv oraz plamami;
  • jest odporny na działanie chlorowanej wody;
  • przywraca drewnu naturalną barwę;
  • Jest mikroporowaty – pozwala drewnu oddychać;
  • pozwala zachować kontakt z drewnem;
  • chroni przed plamami i zatłuszczeniem;
  • nie powoduje śliskości powierzchni tarasów;
  • jest łatwy w utrzymaniu;
  • daje matowe, naturalne wykończenie

Jak przygotować taras do olejowania?

Zanim przystąpimy do olejowania, musimy odpowiednio przygotować powierzchnię. Drewno musi byś surowe, czyste i suche. Drewno surowe wystarczy lekko przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie odpylić, natomiast drewno pokryte farbą lub lakierem należy wcześniej doprowadzić do stanu surowego. Jeśli mamy do czynienia z drewnem starym i zszarzałym także musimy je wcześniej wyczyścić papierem ściernym ze wszelkich łuszczących się elementów.

Nakładanie oleju

Olej nakładamy pędzlem na całej powierzchni i czekamy aż się wchłonie.  W przypadku, gdy nakładamy produkt na drewno już wcześniej olejowane, w wielu przypadkach wystarczy tylko jedna nowa warstwa oleju. W przypadku gdy nakładamy olej po raz pierwszy, konieczne będą  przynajmniej 2, a czasem nawet 3 warstwy oleju.

Niezwykle istotne jest  w przypadku nakładania oleju usunięcie jego nadmiaru z powierzchni zanim olej zaschnie, czyli mniej więcej po upływie 15-30 minut. Jest to czas wystarczający aby odpowiednia ilość oleju wniknęła w drewno, a nadmiar nie zdążył utworzyć powłoki na powierzchni. Zaschnięte resztki oleju są bardzo trudne do usunięcia. Aby sprawdzić, czy taras został wystarczająco zimpregnowany, możemy wykonać test kropli wody. Jeśli naniesiona na zaolejowaną powierzchnię odrobina wody nie wsiąka w drewno oznacza to, że nasz taras jest odpowiednio zabezpieczony. W przeciwnym wypadku należy nałożyć dodatkową warstwę oleju.

źródło i zdjęcia: V33 Polska

Firma powiązana:

V33 Polska

Telefon 61 894 51 00
www.v33.pl
v33pl@v33.com

V33 Polska