Aktualności

Tikkurila i Claudia proponuje sypialnię w nowej odsłonie

28.09.2015

Dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez Tikkurila i magazyn „Claudia”, młode małżeństwo mogło przeprowadzić efektowną rearanżację sypialni. Wnętrze w nowych, odpowiednio dobranych barwach zyskało modny, a jednocześnie przytulny i elegancki styl. Nagrodą w konkursie „Postaw na kolor” było 3000 zł na remont, merytoryczna pomoc Doroty Szelągowskiej – stylistki i projektantki wnętrz oraz farby i akcesoria malarskie.

Ta wygrana pozwoliła Ani i Michałowi zrealizować marzenie o metamorfozie sypialni. Wnętrze w pierwotnej wersji było pozbawione wyrazistego stylu, jak też nie do końca funkcjonalne.

"Sypialnia sprawiała wrażenie zimnej i urządzonej w przypadkowy sposób. Niezbyt fortunne połączenie różnych faktur i wzorów tworzyło ciężką całość. Wnętrzu trzeba było dodać więcej ciepła i przytulności, ale też trochę je uspokoić" - mówi Dorota Szelągowska.

Sypialnia przed metamorfozą

Pierwszym punktem metamorfozy sypialni była zmiana kolorystyki - subtelne, neutralne odcienie szarości na ścianach dodały lekkości, stworzyły wrażenie większej przestrzeni, a jednocześnie uspójniły ją wizualnie. Szare tonacje są znakomitym wyborem do sypialni, wprowadzają bowiem wrażenie spokoju i równowagi oraz nadają wyważony, pełen harmonii klimat.

Duże znaczenie miały też właściwie dobrane farby. Na ścianach zastosowano farbę Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3], która daje modne i bardzo atrakcyjne wizualnie głęboko matowe wykończenie. Zapewnia wysoką odporność mechaniczną powłoki (m.in. na wybłyszczenia i ślady po przetarciach), a jednocześnie - efektowną głębię koloru. Sufit pomalowany został farbą Tikkurila Antireflex White, która niweluje refleksy świetlne, wywołujące wrażenie nierówności podłoża.

Stylowe zestawienie szarości i bieli zostało delikatnie ożywione akcentami seledynu oraz błękitu, pojawiającymi się na dodatkach. Całości dopełniły lżejsze, jasne meble. W efekcie tych zmian powstała komfortowa, stylowa i niezwykle przyjemna w odbiorze przestrzeń.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.