Aktualności

Ciarko z misją gospodarczą w Iranie!

24.09.2015

Sanockie Ciarko będzie jednym z uczestników organizowanego przez polityków i przedstawicieli biznesu programu współpracy polsko-irańskiej GO IRAN. Podczas odbywających się spotkań, targów i konferencji, Ciarko będzie poszukiwać nowych partnerów biznesowych.

Okap Ciarko24 września 2015, licząca około 150 osób grupa przedstawicieli polskiego biznesu, Krajowej Izby Gospodarczej, resortu gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizacji około biznesowych i dziennikarzy, wylatuje do Iranu promować krajowych przedsiębiorców i rozwijać dotychczasowe relacje handlowe. W opinii Ministra Gospodarki, Janusza Piechocińskiego, współpraca z Iranem mogłaby być bardziej dynamiczna niż dotychczas. Ogromny potencjał gospodarczy może zostać uwolniony po zniesieniu w 2016 roku sankcji gospodarczych nałożonych przez Unię Europejską.

Polskie okapy podbijają świat

Aktualnie eksport (bezpośredni) stanowi ok. 65% produkcji Ciarko. Główne rynki zbytu to Niemcy, Holandia i szeroko rozumiana Skandynawia. Okapy z Sanoka znajdziemy także m.in. w Tunezji, Mołdawii czy Rosji. W Europie Wschodniej Ciarko nadal odnotowuje bardzo dobre wyniki sprzedażowe i nie zwalnia tempa rozwoju, pomimo trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej. W dwóch pierwszych kwartałach 2015 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014, udało się uzyskać wzrost o ok. 34%.

Z myślą o dalszej rozbudowie sieci sprzedaży, przedstawiciele Ciarko udają się na misję gospodarczą do Teheranu. Rynek irański nie jest jednak firmie nieznany. – Mamy za sobą już pierwsze, dobre doświadczenia we współpracy z partnerami z tego regionu. Liczymy, że irański rynek pozytywnie przyjmie propozycje polskich przedsiębiorców, w tym także i nasze okapy – mówi Kamil Machura, Menedżer ds. Handlu w firmie Ciarko.

Szeroki wachlarz możliwości

Podczas misji gospodarczej Ciarko prezentować będzie wszystkie linie swoich produktów – od Ciarko Basic, po ekskluzywne okapy Ciarko Design.

Spodziewamy się, że okapy ze średniej półki oraz wyroby premium będą cieszyły się największym zainteresowaniem naszych potencjalnych partnerów. Irańskie społeczeństwo cechuje szybko rozwijająca się i dobrze uposażona klasa średnia, dlatego znaczną część naszej oferty kierować będziemy właśnie do tej grupy odbiorców – mówi przedstawiciel Ciarko.W Iranie i nie tylko

Misja gospodarcza w Iranie nie jest jedynym tego typu wydarzeniem w historii Ciarko. Producent w ubiegłym roku prowadził podobne działania promocyjne w Kazachstanie. – W tym roku skupimy się na uczestnictwie w forum biznesowym oraz na indywidualnych spotkaniach z naszymi potencjalnymi klientami. Program wyjazdu jest bardzo obszerny i obejmuje różnorodne formy podjęcia nowych kontaktów handlowych, dlatego z pewnością aktywnie uczestniczyć będziemy w licznych panelach i spotkaniach, zarówno tych oficjalnych, jak i prowadzonych w kuluarach – dodaje Kamil Machura.
Do Teheranu z firmy Ciarko poleci Dyrektor Działu Handlowego Ireneusz Chmura oraz Menedżer ds. Handlu Kamil Machura.

źródło i zdjęcia: Ciarko

Firma powiązana:

Ciarko

Telefon 13 46 53 500
www.ciarko.pl
ciarko@ciarko.pl

Ciarko