Aktualności

Unikalna technologia Corktech od Wicanders

23.09.2015

Dzięki unikalnej technologii Corktech Wicanders oferuje coś więcej niż piękną podłogę. Nasze produkty charakteryzuje nieporównanie wyższy komfort użytkowania, co potwierdziły badania instytutu biomechaniki IBV z Walencji.

Dla przykładu – użytkownicy uznają zbyt długie chodzenie po płytkach ceramicznych i panelach laminowanych za męczące, z kolei miękki dywan nie zapewnia stopom stabilności. To elastyczne i sprężyste okładziny z warstwą korka zostały uznane za bliskie ideału.

Większa cisza
Naturalne własności korka czynią z niego materiał doskonale pochłaniający dźwięki. Podłoga z warstwą korka zmniejsza emisję hałasu wewnątrz pomieszczeń i transmisję między nimi, przyczyniając się do powstania atmosfery spokoju i relaksu.

Więcej ciepła
Unikalne zdolności izolacji termicznej korka pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury posadzki przez cały rok, tworząc otoczenie pełne ciepła i komfortu przy oszczędnościach w zużyciu energii.

Większy komfort chodzenia
Podłogi Corkcomfort, Vinylcomfort i Artcomfort zapewniają wysoki komfort w trakcie ruchu dzięki naturalnej elastyczności korka. Stąpając boso, ma się poczucie łagodnej przyjemności.

Więcej dobrego samopoczucia
Bardziej miękkie niż drewno, a twardsze niż dywan, optymalna mieszanka, aby pochłonąć energię uderzeniową pięt, zmniejszyć napięcie w nogach i plecach, ale również zapewnić odpowiednią stabilność stopom, zmniejszyć zmęczenie chodzeniem.

Większa odporność na uderzenia
Podłogi Corkcomfort, Vinylcomfort i Artcomfort posiadają zdolność amortyzacji siły nawet dużych uderzeń, co czyni je bardzo odpornymi i zwiększa długowieczność podłogi.

źródło i zdjęcie: Wicanders

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.