Aktualności

Jak ozdobić, żeby nie przesadzić? Urządzamy małą łazienkę z Deante

23.09.2015

Trójwymiarowe płytki, wyraziste kolory i nowoczesne wzory - pomysłów na zaaranżowanie oryginalnej łazienki jest dużo. Jednakże w gąszczu różnorodnych rozwiązań łatwo się zgubić, zwłaszcza urządzając niewielkie pomieszczenie. Deante podpowiada, co sprawdzi się w łazience w wersji mini.

Powierzchnia ścian i podłogi, którą możemy zagospodarować w małej łazience jest bardzo ograniczona. Właśnie dlatego elementy ozdobne należy wprowadzać z umiarem, aby nie przytłoczyć całej aranżacji. Oto kilka sposobów, pozwalających urozmaicić małą przestrzeń.

Jak ozdobić, żeby nie przesadzić? Urządzamy małą łazienkę z DeanteW powiększeniu

Głównym celem, który pragniemy osiągnąć urządzając małą łazienkę jest optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli nie mamy doświadczenia w nadawaniu proporcji poprzez wykorzystanie ciemnych kolorów, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązanie.

Używając jasnych barw możemy mieć pewność, że pomieszczenie sprawi wrażenie większego. Warto pamiętać o tym, że chcąc powiększyć optycznie przestrzeń lepiej wykorzystać zimne kolory - mówi Joanna Sokołowska, projektantka wnętrz współpracująca z Deante.

Obecnie modne są różne odcienie niebieskiego, w tym miętowy, który przywędrował do branży wnętrzarskiej ze świata mody. Wnętrze w tych barwach będzie wyglądać świeżo i nie znudzi się po kilku latach użytkowania łazienki.

Jak ozdobić, żeby nie przesadzić? Urządzamy małą łazienkę z DeanteZdobna glazura i ciekawe dekory

Obecnie na rynku jest dostępna bardzo szeroka gama płytek, które przykuwają uwagę ciekawymi teksturami, kolorami i wzorami. Warto wykorzystać, ostatnio bardzo popularne, kolekcje imitujące beton i drewno. Glazura tego typu nie przytłoczy niewielkiego wnętrza, tworząc doskonałą bazę aranżacyjną. Chropowatą powierzchnię betonu i ciepłe drewno można zestawić z kontrastującymi elementami w postaci barwnych dodatków lub oryginalnej grafiki, stanowiącej punkt centralny pomieszczenia.

Wyraźny akcent kolorystyczny w odpowiednim miejscu i idealnych proporcjach nada łazience piękna i charakteru. Może to być zarówno barwna grafika umieszczona na lacobelu, jak i szklane listwy w intensywnym kolorze - mówi Danuta Fąk, współpracująca z Deante architektka wnętrz.

Zwolennicy klasycznych rozwiązań mogą sięgnąć po dekory ozdobione kwiatowymi, bądź geometrycznymi ornamentami. Płytki tego rodzaju pomogą oddzielić strefę kąpielową od reszty pomieszczenia, tworząc ciekawy efekt wizualny. Oprócz grafik i glazury kolory mogą się pojawić np. na akcesoriach - ręcznikach, lampach, czy dozownikach. Jest to najtańszy i najprostszy sposób na wprowadzenie barwnego akcentu.

Jak ozdobić, żeby nie przesadzić? Urządzamy małą łazienkę z DeanteLustrzane wariacje

Lustro to najczęściej jeden z głównych elementów dekoracyjnych, który możemy umieścić w mikroskopijnej łazience. Dlatego też klasyczną taflę warto zastąpić oryginalnym rozwiązaniem - fantazyjną ramą lub kompozycją różnej wielkości lusterek. Zamówienie lustra według własnego projektu to idealny sposób na personalizację łazienki. Jednakże jeśli zdecydujemy się na standardowe lustro, zastanówmy się nad podświetleniem jego dolnej krawędzi listwą LED.

Urządzając małą łazienkę najlepiej zdecydować się na jeden motyw przewodni - np. szarość ożywioną szklaną grafiką. Wówczas pomieszczenie będzie nie tylko spójne, ale też efektowne.

Więcej porad i pomysłów na małe łazienki można znaleźć na stronie: www.deante.pl/male-lazienki.

źródło i zdjęcia: Deante

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante