Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Grupa Selena poszerza ofertę marki Matizol

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2011-08-18

Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie –rozwija ofertę asortymentową marki Matizol, skierowaną do deweloperów i klientów instytucjonalnych. W kwietniu na polskim rynku pojawiły się innowacyjne papy do dachów płaskich z linii SUPER MONTAŻ – sygnowane nowym logo. Do końca 2011 roku w ofercie mają znaleźć się kolejne produkty.

Grupa Selena jest właścicielem 100% akcji w Przedsiębiorstwie Materiałów Izolacyjnych „IZOLACJA – MATIZOL” SA od marca 2010 roku. Przejęcie jednego z najstarszych producentów wyrobów papowych w Polsce umożliwiło Selenie rozszerzenie oferty asortymentowej o wyroby dekarskie oraz rozwiązania przeznaczone dla budownictwa obiektowego.

Zgodnie z przyjętą przez Grupę Selena strategią rozwoju Matizolu, do oferty i sieci dystrybucji na rynku krajowym Seleny wdrażane są produkty przejętego przedsiębiorstwa. W dalszej kolejności, pojawią się one również na rynkach zagranicznych. Ponadto, Grupa Selena modernizuje zakłady Matizolu i systematycznie zwiększa ich moce produkcyjne.

Włączenie w 2010 roku Matizolu w struktury Seleny zapewniło nam nowe kompetencje produkcyjne oraz rozbudowę wachlarza oferowanych produktów o nowy asortyment. Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię związaną z integracją przejętej spółki i dostosowaniem jej do standardów Grupy Selena. Bardziej nowoczesny wizerunek i nowe produkty w ofercie przedsiębiorstwa umocnią pozycję Matizolu i przyczynią się do zwiększenia obrotów – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA – spółki kierującej działalnością Grupy.

Matizol to obecnie jedna z kluczowych marek Grupy Selena. Obejmuje ona szeroką gamę produktów do hydroizolacji dachów oraz fundamentów. W skład nowej linii SUPER MONETAŻ wchodzą zgrzewalne profilowane papy, zapewniające zwiększoną trwałość pokrycia dachowego i niższą emisję CO2 do środowiska. Do końca 2011 roku na polskim rynku pojawią się również zgrzewalne papy, modyfikowane elastomerem SBS. Spółka Matizol posiada obecnie dwa własne zakłady produkcyjne: w Chełmży i Gorlicach. Przychody spółki w 2010 roku wyniosły 70 mln zł.

Nowa identyfikacja wizualna Matizolu zadebiutowała podczas konferencji prasowej związanej ze sponsorowaniem przez firmę pierwszoligowej drużyny koszykarskiej, która przyjęła nazwę Matizol Lider Pruszków. W I kwartale 2011 roku Grupa Selena osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 170 mln zł, co oznacza wzrost o 29% w stosunku do analogicznego okresu roku 2010. Selena podtrzymuje deklarację o wypłacie dywidendy za rok 2010 w wysokości 0,32 zł za akcję spółki. Do końca 2011 roku Grupa ma nadzieję na 15% wzrost sprzedaży.

Priorytetem Grupy Selena na najbliższe trzy kwartały 2011 roku jest rozwój organiczny. Spółka nie zamierza zrezygnować z przejmowania nowych podmiotów o rozsądnych wycenach. W kręgu zainteresowania Seleny stale znajdują się firmy z branży materiałów budowlanych, oferujące produkty komplementarne względem oferty Grupy, działające na rynkach Europy i Azji, o obrotach rzędu od kilku do kilkudziesięciu milionów euro. Źródłem finansowania ewentualnych akwizycji będą środki własne oraz kapitał dłużny.

Źródło: Selena

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny