Aktualności

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę Architektów

21.09.2015

Firma Deante uczestniczyła w uroczystym otwarciu nowej siedziby Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, które odbyło się 18 września. Ekspozycję z produktami marki można było obejrzeć w zabytkowej pętli tramwajowej  przy ul. Północnej w Łodzi, zwanej "Przystankiem Architektury".

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę ArchitektówIzba prowadzi rewitalizację modernistycznej pętli tramwajowej w parku Staromiejskim, będącej jedną z najbardziej znanych łódzkich krańcówek. Pętla była ważnym węzłem komunikacyjnym w mieście – na Północnej tramwaje podmiejskie kończyły i rozpoczynały swoje trasy.

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę ArchitektówObecnie, wpisana do rejestru zabytków, krańcówka została zaadaptowana na siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów. Do jej otwarcia włączyła się m.in. firma Deante, jedna z marek, które objęły opieką budynek "Przystanku Architektura". W strefie Deante odwiedzający mogli obejrzeć produkty zaprojektowane specjalnie z okazji 25-lecia marki. Autorami jubileuszowych kolekcji są absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę ArchitektówWspółpraca z Łódzką Okręgową Izbą Architektów to naturalna konsekwencja naszej działalności. Jesteśmy łódzką firmą, powstałą w 100% dzięki polskiemu kapitałowi, dlatego zależy nam na wspieraniu lokalnych inicjatyw, a szczególnie tych, które mają na celu poprawienie estetyki miasta. Cieszymy się, że zabytkowy budynek odzyskał blask, zyskując tym samym nową funkcję – mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante.

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę ArchitektówRewitalizacja jest wykonywana na potrzeby Regionalnego Centrum Architektury, mieszczącego między innymi siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów. Charakterystyczna pętla odgrywa także rolę klubu architekta. Podczas otwarcia, na które przybyło liczne grono odwiedzających, można było obejrzeć zabytkowe tramwaje oraz występ muzykujących architektów.

Deante wspiera Łódzką Okręgową Izbę ArchitektówDeante to polska marka, która z powodzeniem funkcjonuje na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach. W 2015 roku firma obchodzi jubileusz 25-lecia powstania. Szeroki wachlarz asortymentu obejmuje wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki granitowe, stalowe i ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę. Firma dba o to, aby oferowane produkty wyróżniały się zarówno wysoką jakością, jak i ciekawym designem. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: Top Design Award, PRODECO, Złote Ville.

Grupa Deante posiada nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych w Tomaszowie Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rocznie ponad milion produktów Deante trafia do polskich mieszkań. Firma cieszy się opinią solidnego partnera biznesowego, co potwierdziły liczne tytuły: "Przedsiębiorstwo Fair Play", "Gazele Biznesu" i "Solidny Partner".

źródło i zdjęcia: Deante

 

 

 

 

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante