Aktualności

ECOBRIKETTS z Barlinka wyróżniony w konkursie Płomień Roku 2010

12.08.2011

Po raz kolejny redakcja magazynu Świat Kominków uhonorowała nagrodą Płomień Roku najlepsze w branży kominkowej firmy, produkty i wydarzenia. W tym roku wyróżnienie w kategorii Bezpieczny Kominek przypadło brykietowi drzewnemu ECOBRIKETTS produkowanemu przez Barlinek S.A.

Jest to w zasadzie bardzo oczywiste, że jakość paliwa używanego w kominkach i piecach wpływa na ilość ciepła, zadowolenie oraz żywotność paleniska. No i rzecz jasna, na czystość spalin.

Gdy nie mamy dobrego drewna, warto sięgnąć po pewny co do parametrów brykiet drzewny, a BARLINEK ma brykiet i pelety o najwyższych europejskich parametrach. By ułatwić dostęp do brykietu i peletów, stworzono portal internetowy oraz system zamówień i dostaw „do drzwi". czytamy w uzasadnieniu Jury

Brykiet kominkowy ECOBRIKETTS z Barlinka to doskonałe paliwo m.in. do kominków z płaszczem lub bez, pieców zgazowujących drewno oraz kotłów CO na paliwo stałe. Wytwarzany jest wyłącznie z wiórków, trocin i zrębków drewna bukowego i dębowego wolnych od niepożądanych zanieczyszczeń. Do jego produkcji nie dodaje się żadnych sztucznych ulepszaczy czy substancji sklejających, wytwarzany jest   wyłącznie z produktów powstających w procesie mechanicznej obróbki drewna.

ECOBRIKETTS ma wilgotność poniżej 10%, a  wartość opałowa jednej tony odpowiada:

  • ~ 3-5 m3 drewna opałowego,

  • ~ 518 l oleju opałowego,

  • ~ 577 m3 gazu ziemnego,

  • ~ 933 kg węgla brunatnego,

  • ~ 637 kg węgla kamiennego.

ECOBRIKKETS to źródło energii odnawialnej, w przeciwieństwie do drewna spala się praktycznie do końca – pozostała  po spaleniu ilość popiołu stanowi zaledwie 0,5% masy spalonych brykietów. Popiół ten można wykorzystać jako ekologiczny nawóz pod rośliny gdyż są to jedynie mineralne składniki drewna.

Jest to paliwo bezpieczne dla środowiska naturalnego gdyż podczas spalania powstają jedynie śladowe ilości tlenków siarki i azotu co chroni nie tylko środowisko, ale także kominy i pokrycia dachowe. Ze względu na duży stopień sprasowania zajmuje znacznie mniej miejsca niż drewno opałowe.

Dodatkowe informacje o produkcie oraz systemie zamówień i dostaw „do drzwi” na www.pelet.com.pl.

Źródło: Barlinek

Więcej