Aktualności

Wiązary Inter-Lers na budowie największego domu pasywnego w Polsce

14.09.2015

Z roku na rok rośnie popularność energooszczędnych rozwiązań budowlanych. Rozwój technologii pozwala obecnie na projektowanie budynków, o właściwie zerowym zużyciu energii. W Polsce, gdzie budżety domowe mocno nadszarpują koszty zimowego ogrzewania, inwestycja w dom energooszczędny lub pasywny, wydaje się być szczególnie  opłacalna.

Niestety każdy kij ma dwa końce. Należy bowiem pamiętać, że budynki charakteryzujące się wysokim poziomem energooszczędności, wymagają większych nakładów na etapie budowy.

Aby uzyskać poziom  zużycie energii do celów grzewczych poniżej 15 kWh na metr kwadratowy powierzchni użytkowej rocznie (czyli min. dla domów pasywnych) zmuszeni będziemy do zastosowania materiałów droższych, niż w przypadku tradycyjnych technologii.

Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, szukających rozwiązań optymalnych pod względem jakości i ceny, ze swoją ofertą wychodzi firma Inter-Lers.

Prefabrykowane konstrukcje drewniane Inter-Lers gwarantują najwyższy poziom wykonania i dopasowania poszczególnych elementów, co jest niezwykle ważne w przypadku budowy domu pasywnego.

Z punktu widzenia inwestora cenne jest także skrócenie czasu montażu konstrukcji dachowej, który w przypadku niewielkich budynków może wynieść nawet jeden dzień.

Na ostateczny koszt inwestycji znaczny wpływ będzie mieć także możliwość zastosowania dolnego pasa jako konstrukcji stropu. Wszystko to powoduje, że prefabrykowane wiązary coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie.

Firma Inter-Lers ma w swoim portfolio szereg inwestycji przeprowadzonych na budynkach energooszczędnych. W tym roku nasza konstrukcja dachowa pojawiła się m.in na największym budynku pasywnym w Polsce, który powstaje w Niemczu (woj. kujawsko-pomorskie).

Zauważalny wzrost zainteresowania tą technologią pozwala jednak przypuszczać, że prawdziwy bum na ekologiczne domy jest dopiero przed nami.

źródło i zdjęcia: Inter-Lers

Firma powiązana:

Inter-Lers

Telefon 61 427 04 23
www.inter-lers.pl
biuro@inter-lers.pl

Inter-Lers