Aktualności

Kronopol informuje o inauguracji "siłowni pod chmurką" w żarskim Zielonym Lesie

11.09.2015

W minioną sobotę, 5 września 2015, o godzinie 10:30 w żarskim Zielonym Lesie odbyła się inauguracja zmodernizowanej "siłowni pod chmurką". Wszyscy miłośnicy sportu pod okiem Pana Marka Sanaka, mogli poznać poprawną i bezpieczną technikę wykonywania ćwiczeń oraz przetestować nowe przyrządy, takie jak wioślarz, ławeczka, rowerek czy orbitrek. Ponadto, na miejscu przygotowano liczne gry i zabawy z nagrodami. W wydarzeniu udział wzięło około 100 osób.

W żarskiej siłowni obecni byli m.in. pasjonaci biegania zrzeszeni w klubie Parkrun Żary oraz entuzjaści Nordic Walking z klubu Zielony Las, którzy potwierdzili swoje zainteresowanie ćwiczeniami stacjonarnymi, poprawiającymi ogólną formę fizyczną i przygotowującymi do bardziej wzmożonego wysiłku. Uczestnicy wydarzenia mogli również przespacerować się z przewodnikiem po wybranej trasie i poznać legendy Zielonego Lasu.

Na miejscu nie zabrakło oczywiście młodzieży oraz wielu mieszkańców Żar, dla których "siłownia pod chmurką" to miejsce do zabawy i aktywnego spędzania czasu. O rozrywkową formę zagospodarowania czasu zadbała Pani Elżbieta Łobacz-Bącal, która przygotowała liczne konkursy, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Projekt budowy oraz modernizacji siłowni zrealizowany został przez Fundację Natura Polska, przy finansowym wsparciu firm Kronopol oraz Tempus Polska, a także dzięki pomocy Urzędu Miasta Żary, Gminy Żary, Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie i Starostwa Powiatowego Żary.Wsparcie budowy i modernizacji "siłowni pod chmurką" to jeden z wielu elementów projektu Kronoland, którego celem jest min. aktywizacja sportowa mieszkańców Żar.

W latach ubiegłych nasza spółka wzięła udział w rewitalizacji Niebieskiego Szlaku Nordic Walking w Zielonym Lesie.Dziękujemy bardzo serdecznie za udział w wydarzeniu wszystkim przybyłym oraz zachęcamy do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu w naszej żarskiej siłowni!

źródło i zdjęcia: Kronopol