Aktualności

Ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym EKO-BIO

04.09.2015

Czym jest szambo ekologiczne? Otóż jest to znane już od wielu lat i skuteczne rozwiązanie problemu przydomowych ścieków. Szambo składa się z osadnika gnilnego, za którym montowany jest układ drenażu rozsączającego. Działanie urządzenia jest podobne jak w przypadku biologicznych oczyszczalni ścieków EKO-BIO - główna różnica polega na tym, że proces beztlenowego i tlenowego oczyszczania ścieków nie odbywa się w jednym zbiorniku, ale w wydzielonych sekcjach.

W osadniku gnilnym zachodzi oczyszczanie beztlenowe - ścieki przechodzą tu przez specjalny filtr. Następnie przemieszczają się do drenażu rozsączającego, gdzie przechodzą oczyszczanie tlenowe. Proces ten jest całkowicie ekologiczny i naturalny. Oczyszczone, przyjazne dla środowiska ścieki mogą już przenikać do wód gruntowych, nie zanieczyszczając ich. Ekologiczne oczyszczanie ścieków daje efekty spełniające wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi… Dz.U. z 2006 nr 137 poz.984.

Nasze przydomowe oczyszczalnie prosto od producenta oparte o osadniki gnilne EKO nie wymagają obsługi ani zużycia prądu. Wystarczy, że użytkownik będzie pamiętał o oczyszczeniu osadnika raz na dwa lata, wyczyszczeniu filtra (najlepiej obie te czynności wykonać jednocześnie) oraz uzupełnieniu bakterii raz na 2 tygodnie (do muszli toaletowej wrzucana jest tabletka i spłukiwana wodą).

Na poniższej ilustracji mogą Państwo zobaczyć, jak jest zbudowane i jak działa szambo ekologiczne w połączeniu z drenażem. Niebieskimi strzałkami zaznaczony jest tu kierunek, w którym przemieszcza się oczyszczona woda w zbiorniku, a następnie poprzez pole rozsączające tzw. drenaż.

źródło i zdjęcia: EKO-BIO

Firma powiązana:

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.

Telefon 42 213 27 66, tel. kom. 506 226 116, 510 209 465
www.oczyszczalnia.net
kontakt@oczyszczalnia.net

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.