Aktualności

Układ Geo-System prezentuje GLOBAL-TECH

02.09.2015

Najlepszym zastosowaniem grunowych wymiennków ciepła jest współpraca z układem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Układ Geo-System to połączenie wymiennika gruntowego Pro-Vent Geo i centrali wentylacyjnej Mistral Geo. Powietrze po "obróbce" w wymienniku gruntowym transportowane jest do budynku i zainstalowanej tu centrali wentylacyjnej Mistral Geo a następnie systemem kanałów i anemostatów rozdzielane do poszczególnych pomieszczeń.

Natomiast zużyte powietrze w budynku (także dzięki centrali Mistral Geo) usuwane jest na zewnątrz. W centrali Mistral Geo dzięki podwójnemu rekuperatorowi (wymiennikowi ciepła) odzysk ciepła z powietrza wywiewanego dochodzi do 90%. Centrala ta posiada funkcję przełączania z "odzysku ciepła" na "chłodzenie". Przełączanie to odbywa się automatycznie lub ręcznie w okresie letnich upałów. Zastosowany bypass wymiennika pozwala latem na nawiewanie ochłodzonego powietrza w wymienniku gruntowym.

Centrala wyposażona jest w procesorowy sterownik dające duże możliwości programowania jej pracy. Dodatkowym elementem układu jest przepusnica, która przełącza się automatycznie pozwalając na pobieranie powietrza z wymiennika gruntowego, a w okresach przejściowych, gdy praca wymiennika powodowałaby niepotrzebne schładzanie powietrza na pobieranie go z czerpnii ściennej. Ze względu na zwartą budowę i wyjątkowo cichą pracę centrala ta polecana jest do wentylacji domów mieszkalnych.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: P.H.U. "GLOBAL-TECH"

Firma powiązana:

Global Tech

Telefon 32 264 86 86, 696 065 201
www.gruntowe-wymienniki.pl, www.globaltech.com.pl
biuro@globaltech.com.pl

Global Tech