Aktualności

Kermi: Dla zdrowego ciepła i długotrwałego korzystania

01.09.2015

Ciepło należy do podstawowych potrzeb człowieka. Decyduje o naszej wydajności oraz wpływa na nasz nastrój. Na komfort cieplny składa się wiele czynników, nie tylko konkretna temperatura. Dlatego właśnie dbamy o to, by nie przewiało nam głowy, aby sypialnia była dobrze przewietrzona na noc a w pokoju dziecięcym było dobrze nagrzane - wszędzie obowiązują inne zasady ale każdy dobrze wie, jakiej temperatury w danej sytuacji oczekuje.

Przy czym pojęcia odpowiedniej temperatury nie da się uogólnić, bo to co dla jednego oznaczać będzie gorąco, drugiemu może nie przypaść do gustu z powodu zimna jakie odczuwa... Odczuwanie ciepła jest to zatem kwestia indywidualna. Wprawdzie jedno można przyjąć na pewno: zbytnie ciepło lub zimno nigdy nie wpływa dobrze na nasz komfort cieplny. Dlatego podczas zimowych chłodów wolimy wysokie temperatury, z których staramy się ochłodzić w lecie.

Najlepsza forma ciepła

Ogromną rolę odgrywa promieniowanie cieplne pochodzące z ciała, ścian oraz samych grzejników. Decyduje ono o tym, czy dane pomieszczenie jest przyjemnie ogrzane, przegrzane lub zbyt chłodne. Optymalizacja temperatury pod kątem przeznaczenia pomieszczenia jest ważnym aspektem techniki grzewczej przyszłości. Techniki, w której liczy się wydajność energetyczna i materiałowa a przede wszystkim dbałość o środowisko naturalne. Ważną kwestią do rozwiązania jest również źródło energii zasilającej w kontekście obecnych zmian klimatycznych oraz emisji CO2. W tym sensie, wodne systemy grzewcze zyskują na znaczeniu.

źródło i zdjęcia: Kermi

Firma powiązana:

Kermi

Telefon 71 354 03 70
www.kermi.pl
info@kermi.pl

Kermi