Aktualności

Inteligentne sterowanie roletami Aluprof

01.09.2015

Rozwój nowoczesnych technologii jaki dokonał się w naszym kraju na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat sprawił, że Internet oraz wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne są powszechnie dostępne. Co więcej, wykorzystujemy je prawie we wszystkich sferach naszego życia, sprawiając, że staje się ono łatwiejsze. Tym samym, coraz bardziej świadomi użytkownicy poszukują rozwiązań, które zapewnią komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i energii. Kierując się tymi argumentami firma Aluprof wprowadziła do swojej oferty inteligentny system sterowania Zenpro SmartControl, dzięki któremu obsługa rolet i bram staje się wygodna i prosta.

Inteligentne sterowanie roletami AluprofZenpro SmartControl to niezwykle funkcjonalne narzędzie w postaci centrali sterującej, która pozwala na zarządzanie roletami, bramami garażowymi a także żaluzjami, markizami z dowolnego miejsca
i o każdej porze za pomocą komputera, tabletu czy smartfona. Umożliwia to darmowa aplikacja
z nowoczesnym i bardzo prostym w obsłudze interfejsem, dostosowanym do systemów operacyjnych  Android czy iOS. Zastosowanie tego typu narzędzia pozwoli nam z pewnością na zyskanie dużych oszczędności energii. Bowiem zimą, gdy warunki są niesprzyjające jesteśmy w stanie zdalnie zamknąć rolety chroniąc wnętrze przed utratą ciepła, a w dni pogodne dopuścić promienie słoneczne, które ogrzewają nasze mieszkanie.

Natomiast latem, w upalne dni, zamknięcie rolety zapobiega nadmiernemu nagrzaniu pomieszczeń, ograniczając tym samym zużycie klimatyzacji i tworząc przyjazny klimat wewnętrzny dla mieszkańców. Warto pamiętać, że umiejętne zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi może zagwarantować nie tylko oszczędność energii, ale również ograniczyć wysokość wydatków eksploatacyjnych nawet do 30% w stosunku rocznym. Co jest bardzo istotne, Zenpro SmartControl posiada również możliwość zarządzania grupami urządzeń wg. pomieszczeń czy kondygnacji oraz programowania scenariuszy, które umożliwiają zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi według naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możemy ustawić w programie konfigurację np. "Pobudka", która codziennie będzie podnosić rolety o godzinie 7:00, a scenariusz "Idę spać" będzie odpowiedzialny za zamknięcie kurtyny o godzinie 21:00. System sterowania Zenpro SmartControl doskonale sprawdzi się również podczas naszych dłuższych nieobecności w domu.

Funkcja autoprogramowania automatycznie uruchomi rolety o ustalonej porze, symulując tym samym obecność domowników, co może mieć decydujące znaczenie w odstraszeniu potencjalnego włamywacza. Urządzenia mobilne wyposażone w inteligentną aplikację mogą być także z powodzeniem stosowane zamiast tradycyjnych nadajników zdalnego sterowania typu piloty. System Zenpro SmartControl spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu aplikacji przed ingerencją osób trzecich, które nie powinny mieć dostępu do naszego panelu użytkownika. Dlatego też poziom szyfrowania jest niemal identyczny z tym, które są obecne
w aplikacjach mobilnych naszych banków.

Inteligentne sterowanie roletami AluprofFirma Aluprof przywiązuje ogromną wagę do jakości oferowanych produktów. Co więcej staramy się na bieżąco śledzić potrzeby rynku i szybko odpowiadać na potrzeby klientów, tym bardziej, że dynamiczna zmiana technologii wymusza wprowadzanie coraz to nowych rozwiązań, które zapewnią jednocześnie oszczędność czasu i energii. Dlatego oferowane przez naszą firmę inteligentne sterowanie Zenpro SmartControl  jest propozycją dla osób, które cenią komfort i wygodę użytkowania - mówi Bożena Ryszka Kierownik Działu Marketingu i Public Relations.

Inteligentny system sterowania Zenpro Smartcontrol to nowoczesne i bezpieczne narzędzie, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu dla użytkowników, którzy chcą w szybki i wygodny sposób zarządzać swoimi osłonami przeciwsłonecznymi czy bramą garażową za pomocą jednego przycisku z dowolnego miejsca i o każdej porze. Produkt ten jest ciągle rozwijany i już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z jego nowych funkcjonalności jak możliwość sterowania światłem czy systemem alarmowym.

Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów
z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

Więcej informacji na stronie: www.rolety.aluprof.eu

źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.

Firma powiązana:

Aluprof S.A.

Telefon 77 400 00 00
www.rolety.aluprof.eu
aluprof@aluprof.eu

Aluprof S.A.