Aktualności

Armacell z ekologicznym certyfikatem ISO 14001

29.07.2011

W czerwcu bieżącego roku, firma Armacell Polska uzyskała międzynarodowy certyfikat zarządzania środowiskowego ISO 14001:2004. Zakres certyfikacji obejmował projektowanie, produkcję i sprzedaż izolacji technicznych ze spienionego polietylenu i kauczuku. W ten sposób ten uznany producent systemów izolacji dołączył do grona firm, dla których oprócz wysokiej jakości oferowanych wyrobów liczy się również dbałość o ekologię.

Spełniając surowe wymagania normy ISO 14001, firma Armacell Polska udowodniła, że na każdym etapie jej działalności, począwszy od produkcji prowadzonej w zakładzie zlokalizowanym w Środzie Śląskiej, a na sprzedaży kończąc, dużą rolę pełni troska o środowisko naturalne.

Podczas procesu certyfikacji przeprowadzonego przez Bureau Veritas Certification, dokładnie sprawdzono wdrożony system zarządzania środowiskowego. W jej wyniku potwierdzono, że w każdym aspekcie swojej aktywność, firma Armacell Polska spełnia wszystkie wymagania prawne w zakresie ochrony środowiska i zarządzania odpadami.

Armacell z ekologicznym certyfikatem ISO 14001

„Kwestia ekologii zawsze była i będzie jednym z kluczowych elementów działalności naszej firmy. Tym bardziej, że produkowane przez nas izolacje i otuliny, pozwalają zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, ograniczając tym samym negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Dlatego też tak dużą wagę przywiązujemy do uzyskania przez Armacell Polska certyfikatu ISO 14001. Potwierdza on bowiem fakt, że nie tylko nasze wyroby, ale także nasza działalność jest nastawiona na ochronę środowiska naturalnego. ” – mówi Robert Barański, Dyrektor Generalny firmy Armacell.

Źródło: FlyPR

Więcej