Aktualności

Podłogi lite marki Barlinek w Dekoradzie

28.07.2011

Dekorada to specjalnie zaprojektowana przestrzeń handlowa dedykowana jednej branży. Już 19 sierpnia br. w Galerii Echo, na powierzchni 5 000 m kw. będzie można zobaczyć szeroką ofertę produktów i usług związanych z wykańczaniem, wyposażaniem i dekorowaniem wnętrz. W centralnym miejscu Dekorady właśnie zakończono montaż przeszło 2 600 m kw. olejowanej deski litej z Barlinka.

Tym, co wyróżnia Dekoradę jest przede wszystkim interesujący koncept przestrzenny. Powierzchnia związana z ofertą  handlową i usługową funkcjonuje  wokół przestrzeni publicznej, z którą będzie przenikała się tematycznie i funkcjonalnie.

Podłogi lite marki Barlinek w Dekoradzie

Właśnie tę wyjątkową  powierzchnię podkreśli przeszło 2600 m kw. olejowanej deski litej dąb Ruby z Barlinka. Olejowanie jest jedną z najstarszych metod konserwacji drewna. Olej to impregnat, więc jest wchłaniany przez drewno, jednocześnie pozostawiając jego pory otwartymi. Nadaje on deskom charakterystyczny matowy połysk, podkreśla ich usłojenie oraz tworzy wygląd postarzanego drewna. Prace związane z montażem barlineckiej podłogi trwały od czerwca br. W tej chwili przyszedł czas na ostatnie szlify, ale już widać, że zamierzony efekt został osiągnięty.

- Ta realizacja jest istotna z kilku względów dla Barlinka: po pierwsze, jest to kolejna prestiżowa lokalizacja  z wykorzystaniem naszego produktu. Poza tym, zgodnie ze śmiałym projektem architektonicznym, montaż podłogi litej u zbiegu czterech alejek był prawdziwym wyzwaniem dla montażystów i wymagał dużej wiedzy technicznej. – stwierdza Dariusz Wojdat, Dyrektor Operacyjny ds. Klientów Inwestycyjnych w Barlinku S.A. 

Z końcowego efektu wnętrz Dekorady jest także zadowolony Grzegorz Tamborowski, architekt spółki Echo Investment, głównego wykonawcy rozbudowy galerii handlowej.

Zależało nam, by przestrzeń Dekorady sama w sobie stanowiła inspirację architektoniczną, a jednocześnie by znakomicie spełniała swoją najważniejszą funkcję: swoistego domu towarowego z różnorodną, ale wzajemnie uzupełniającą się ofertą  wielu najemców. W jednym miejscu klient może nie tylko skonsultować projekt z architektami wnętrz, ale również wybrać i kupić wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Mamy nadzieję, że klienci będą zadowoleni z takiej formuły – mówi Grzegorz Tamborowski, architekt firmy Echo Investment.

Podłogi lite z Barlinka zdobią także wnętrza poddasza Muzeum we Wrocławiu. Od września br. na blisko 3 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, na której została ułożona barlinecka podłoga lita,  będzie prezentowana kolekcja polskiej sztuki współczesnej. Barlinek dostarczył na inwestycję blisko 3000 m2  deski litej dąb Ruby, pokrytej lakierem Professional, o podwyższonej odporności na ścieranie.

Podłogi lite z Barlinka mogą stanowić wyposażenie niemal każdej  nowoczesnej inwestycji , takiej jak apartamentowce, sklepy z  wyposażeniem wnętrz, galerie handlowe, restauracje, wnętrza biur, czy sale konferencyjne. Prawdziwie unikalnego blasku nabierają we wnętrzach o zabytkowym charakterze, jak dworki, pałace oraz muzea. Szeroka oferta podłóg drewnianych dostępnych na rynku powoduje, że można wśród nich znaleźć zarówno ciekawe inspiracje jak i praktyczne rozwiązania.

Źródło: Barlinek S.A.

Więcej