Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy ceramiczne

Estetyczna i trwała ceramiczna dachówka Karpiówka Koramic firmy Wienerberger

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2015-09-25

W dobie, kiedy wydaje się, że propozycja nowych modeli i kolorów w kategorii pokryć dachowych jest niemal nieograniczona, tradycyjna karpiówka nadal cieszy się dużą popularnością. Zarówno sprawdza się na dachach zabytkowych zamków czy kościołów, gdzie naturalnie stosowana jest przy ich renowacji, jak i na nowopowstających domach jednorodzinnych, gdzie pozwala na pokrycie bardziej skomplikowanych powierzchni oraz komponuje się z nowoczesną stylistyką.

Karpiówka – ponadczasowa estetyka i trwałość ceramicznej dachówki

Monumentalne piękno

Karpiówka to jeden z najstarszych typów dachówek. Dlatego, obecnie bardzo często wykorzystywana jest do odnowienia zabytkowych dachów. Różnorodne wykroje (np. prosta, żłobkowana, gotycka, sześciokątna, segmentowa, wieżowa itd.) pozwalają na zastosowanie karpiówki do pokrycia m.in. zamków, kościołów, pałaców, dworków czy zabytkowych obiektów użytku publicznego. Co istotne, sposób montowania i niewielkie rozmiary pojedynczej dachówki umożliwiają wykonanie skomplikowanych elementów dachu, jak fale, wieżyczki, wole oka. Jednocześnie ceramiczne karpiówki idealnie komponują się z ceglanymi murami wielowiekowych budynków.

Wymyślne dachy i nowoczesna bryła

Płaska karpiówka daje wrażenie gładkiego dachu, bez światłocienia, podkreślając poziomy kierunek połaci, przez co dobrze prezentuje się również na prostych, dwuspadowych dachach. Dostępność różnych kolorów, w tym obecnie modnych czerni i szarości oraz możliwość układania na różne sposoby (np. w łuskę, koronkę) sprawiają, że często stosowana jest także w nowoczesnym budownictwie. Architekci chętnie po nią sięgają, gdyż daje bogate możliwości kształtowania wyglądu budynku. Między innymi, karpiówka może być stosowana jako fragment elewacji. Przy tym, rozwiązaniu dach płynnie przechodzi w mur, którego górny fragment ozdobiony jest ceramicznym pokryciem.

Jedyna w swoim rodzaju

Ceramiczną karpiówkę, jako jedyna w Polsce, produkuje firma Wienerberger. Wysoka jakość gliny oraz nowoczesne metody produkcji sprawiają, że dachówki marki Koramic są bardzo solidne i odznaczają się najwyższą trwałością barw oraz odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak deszcze, mrozy, czy wysoka temperatura. Co istotne, karpiówka oferowana jest z szeroką gamą dodatków ceramicznych, które pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal dachu. Natomiast, dedykowanie akcesoria techniczne, jak membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące i zapewniające bezpieczeństwo pozwalają na odpowiednie wykonanie pokrycia by nie wymagało konserwacji czy remontów przez długie lata.

źródło i zdjęcie: Wienerberger Ceramika Budowlana

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny