Aktualności

Baterie Deante: Mosiądz na wagę złota

18.08.2015

Wybierając armaturę do łazienki lub kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na jakość. O długowieczności produktów w głównej mierze decyduje zastosowany materiał. Baterie Deante produkuje się z wysokiej jakości stopu, zapewniającego niezawodne działanie przez lata.

Urządzając wnętrza w pierwszej kolejności kierujemy się walorami estetycznymi. Jakość niejednokrotnie schodzi na dalszy plan, głównie ze względu na fakt, że nie wiemy, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jednym z najistotniejszych elementów jest to, czego nie widać gołym okiem - materiał.

Powtórka z chemii

Deante, bateria Hiacynt.jpgWszystkie baterie mają kontakt z wodą pitną, dlatego też produkuje się je z materiałów wolnych od niebezpiecznych dla życia i zdrowia pierwiastków oraz związków chemicznych. Do produkcji armatury Deante wykorzystuje wyłącznie mosiądz MO59 z optymalną zawartością miedzi (liczba oznacza, ile procent miedzi wykorzystano w stopie). Towarzyszą jej inne pierwiastki, m.in. ołów, żelazo i aluminium. Zbyta mała ilość miedzi sprawia, że materiał jest mniej trwały i elastyczny, a co za tym idzie ulega szybszemu zużyciu. Na rynku dostępne są także baterie wykonane ze znalu – stopu, którego głównym składnikiem jest cynk z niewielkim udziałem aluminium.

Przepisy obowiązujące w krajach Unii Europejskiej zmierzają w kierunku wycofywania baterii ze znalu. Od 2011 roku Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Holandia pracują nad ujednoliceniem standardów dotyczących produktów mających kontakt z wodą, w tym listą bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Co więcej, w Niemczech już funkcjonuje pozytywna lista materiałów, dopuszczonych do użytku w hydraulice. Obecnie jest ona zaleceniem, ale za dwa lata stanie się obowiązkowa. Znal na niej nie występuje.

Badania gwarancją jakości

Deante, bateria Aster.jpgStosowany przez Deante mosiądz MO59 zapewnia odpowiednią ciągliwość materiału, wpływa na właściwości odlewnicze, co pozwala utrzymać wysoką jakość obróbki mechanicznej, a co za tym idzie - całych wyrobów. Gwarantuje także odporność na korozję. Dlatego też nieodzownym działaniem podczas procesu kontroli baterii jest sprawdzanie składu procentowego stopu. W Deante każdą partię stopu weryfikuje się poprzez tzw. analizę spektralną, czyli jakościowe i ilościowe badanie składu. Spektroskop umożliwia kontrolę zawartości poszczególnych składników, aby zgodnie z normą PN-EN 817:2008 materiał  nie stwarzał zagrożenia dla zdrowia, a także nie wpływał na jakość, wygląd, smak czy zapach wody pitnej.

Należy zatem pamiętać, że klasa baterii jest w głównej mierze uzależniona od stopu. Jak już wybierzemy odpowiadający nam model, przyjrzyjmy się materiałowi stosowanemu przez producenta.

Deante to polska marka, która z powodzeniem funkcjonuje na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach. W 2015 roku firma obchodzi jubileusz 25-lecia powstania. Szeroki wachlarz asortymentu obejmuje wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki granitowe, stalowe i ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę.

Firma dba o to, aby oferowane produkty wyróżniały się zarówno wysoką jakością, jak i ciekawym designem. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: Top Design Award, PRODECO, Złote Ville.

Firma posiada nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych w Tomaszowie Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rocznie ponad milion produktów Deante trafia do polskich mieszkań. Firma cieszy się opinią solidnego partnera biznesowego, co potwierdziły liczne tytuły: "Przedsiębiorstwo Fair Play", "Gazele Biznesu" i "Solidny Partner".

źródło i zdjęcia: Deante

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante