Aktualności

MEDIATEKA - polska sztuka pod mecenatem Pfleiderer

21.07.2011

W Palais des Beaux-Arts BOZAR w Brukseli otwarto wystawę „The Power of Fantasy. Modern and Contemporary Art form Poland” inaugurującą prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Częścią wystawy, otwierającej czas przewodnictwa Polski w Radzie UE jest MEDIATEKA - ekspozycja zaprojektowana przez polskiego projektanta Tomka Rygalika i jego STUDIO. Inicjatywę wspiera Pfleiderer Grajewo S.A.

Ekspozycja MEDIATEKA

To wielofunkcyjna przestrzeń z pogranicza designu i sztuki. Projekt należy do kategorii „site-specific”, co oznacza, że instalacja jest ściśle związana z miejscem, w którym jest prezentowana.

Unikalny system aranżacji obiektów użytkowych oraz usytuowanie ich w przestrzeni zostały zaprojektowane tak, by stać się funkcjonalnym dopełnieniem prezentacji współczesnej polskiej sztuki. Obiekty wypełniające wnętrze nie odwołują się do tradycyjnych typologii mebli – to na pozór abstrakcyjne geometryczne bryły, tworzące przestrzenną kompozycję. W rzeczywistości obiekty te są rezultatem twórczych poszukiwań nowych sposobów odpowiedzi na potrzeby funkcjonalne - mówi autor projektu Tomek Rygalik. 

Pfleiderer mecenasem polskiej sztuki

Pfleiderer Grajewo nie po raz pierwszy promuje kulturę i wspiera polskich artystów oraz projektantów. W kwietniu br. miłośnicy sztuki i eksperymentalnego designu mogli odwiedzić „Warsztat” przy pl. Konstytucji 4, czyli główną siedzibę Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy, przygotowującego Warszawę do ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Przestrzeń wnętrza „Warsztatu”, która stała się miejscem spotkań, dyskusji oraz kreatywnych inicjatyw, zaprojektowana została przez STUDIO RYGALIK, wspierane przez firmę Pfleiderer.

MEDIATEKĘ można oglądać od 23.06 do 21.09 w Palais des Beaux-Arts BOZAR w Brukseli

Źródło: Pegasus

Więcej