Aktualności

E.L.F. - czyli farby bezpieczne dla zdrowia prezentuje Caparol

14.08.2015

Wybierając farby do mieszkania powinniśmy zadbać o to, aby były one nieszkodliwe dla naszego zdrowia i nie działały uczulająco.

Najlepiej, gdy farba nie zawiera chemicznych rozcieńczalników, które wywołują podrażnienia lub reakcje alergiczne. Rekomendowanymi produktami są farby o niskich zawartościach lotnych związków organicznych (LZO). Ważne jest również, aby farba nie wydzielała intensywnego zapachu.

Zmniejszona emisja uciążliwego zapachu sprawia, że farby Caparol doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, alergicy i osoby wrażliwe.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej.

Farby Caparol charakteryzują się znikomą emisją szkodliwych substancji. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji oraz innowacyjnej recepturze, farby są przyjazne dla otoczenia i zdrowia użytkownika.

E.L.F. – czyli farby bezpieczne dla zdrowia prezentuje CaparolDługa tradycja budownictwa drewnianego w Austrii sprawia, że to właśnie stąd pochodzi doświadczenie firmy CAPAROL w zakresie ochrony drewna na wysokościach ponad 3000 m nad poziomem morza, w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Niezależnie czy w dolinie, czy na eksponowanym zboczu, drewno na otwartym terenie musi wytrzymywać krótkie, chłodne lata i długie, śnieżne zimy. Austriackie Alpy to idealne miejsce, gdzie zostały wypróbowane profesjonalne produkty z linii CapaWood w realnych warunkach.

Od dziesięcioleci na podstawie wszechstronnych doświadczeń praktycznych i badawczych dąży do jak najlepszej ochrony drewna i powierzchni drewnianych. Dzięki stałej współpracy z austriackimi profesjonalistami, Caparol może poszczycić się wszechstronną wiedzą i kompetencjami w zakresie ochrony drewna. Nasze centrum badawczo-rozwojowe w górnoaustriackim Perg niedaleko Linzu, bezpośrednio współpracuje z przemysłem drewnianych materiałów budowlanych oraz lokalnymi stolarzami i cieślami.

Gremium ekspertów z 20 krajów oraz posiadane wyniki międzynarodowych testów odporności na czynniki klimatyczne sprawiają, że Austria jest centralną jednostką wiedzy i doświadczenia technicznego.

Więcej informacji  na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Caparol Polska