Aktualności

GALERIE VENIS: Płytki ceramiczne 3D - dominujący trend

10.09.2015

Biel, delikatne beże, kolor piasku, szarości czyli stonowana, bliska naturze kolorystyka, ale za to wyrazista struktura - to dominujący obecnie trend wśród ściennych płytek ceramicznych. 

Białe płytki na ścianach w łazience czy kuchni jeszcze do niedawna nie stanowiły synonimu ciekawego i oryginalnego wnętrza. Wydawało się, że biała łazienka musi wiać nudą. Zmieniło się to jednak, odkąd kilka lat temu pojawiły się na rynku płytki o przestrzennej strukturze, nazywane często również płytkami 3D.

Płytki 3D VENIS MADAGASCAR

Jednym z czołowych producentów płytek 3D jest hiszpańska fabryka VENIS z Porcelanosa Grupo. To jedna z niezwykle kreatywnych fabryk  wyznaczająca światowe trendy w ceramice do łazienek, kuchni  czy na elewacje wewnętrzne.
Bogactwo form płytek trójwymiarowych VENIS może przyprawić o zawrót głowy. Począwszy od kolekcji VENIS Ona z przestrzennymi, dodatkowo podkolorowanymi dla uwypuklenia efektu 3D, falami, przez błyszczące płytki VENIS Diamond, VENIS Helsinky czy VENIS Globe, aż po piękną, oksydującą kolekcję VENIS Cubica, w której matowo-błyszcząca powierzchnia płytek  w pewnym stopniu przypomina mieniącą się mozaikę.

W najnowszych kolekcjach VENIS prezentowanych na targach Cevisama w Walencji dominują również płytki 3D. Co ciekawe, w ramach jednej kolekcji dostępna jest płytka bazowa oraz klika rodzajów płytek przestrzennych w tej samej kolorystyce i tym samym formacie, np. kolekcja VENIS Newport z dekoracjami Avenue, Century, Old, Island i Park. Daje to projektantom wnętrz ogromne pole możliwości łączenia różnych struktur. W końcu nie bez przyczyny VENIS jest uznawany za ulubioną markę architektów i projektantów wnętrz!

Płytki o przestrzennej strukturze VENIS NEWPORT

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z płytkami strukturalnymi i przestrzennymi VENIS oraz do salonów GALERIE VENIS w Warszawie, gdzie wszystkie kolekcje można zobaczyć i, co istotne w przypadku płytek 3D, dotknąć "na żywo"!

źródło i zdjęcia: GALERIE VENIS