Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Xella Polska: Energomocni – od wykonawcy do superbohatera na budowie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2015-08-13

Wystartowała druga edycja programu dla najlepszych wykonawców budujących w systemie Ytong i Silka – Energomocni. To jedna z najatrakcyjniejszych promocji dla ekip budowlanych w Polsce. Oferuje im liczne i atrakcyjne nagrody oraz pakiety dodatkowych korzyści.

Zasady programu Energomocni są proste – wykonawcy, którzy budują domy w technologii Ytong i/lub Silka otrzymują wysokiej klasy narzędzia niezbędne do pracy. Od ilości wzniesionych budynków w danym sezonie oraz od stopnia ich energooszczędności zależy wartość wybieranych przez ekipy budowlane nagród oraz dodatkowe korzyści przygotowane dla wykonawców.

Motto programu to: "Energomocni – superbohaterowie na budowie". Z najwyższej jakości sprzętem budowlanym, jaki można w nim zdobyć – stanie się superbohaterem jest na wyciągnięcie ręki. Wśród kilkudziesięciu produktów oferowanych uczestnikom promocji znajdują się prawdziwe przedmioty pożądania, jak piła szablasta Bosch GSA 1300 PCE Professional z zestawem brzeszczotów, niwelator Bosch Gol 26G ze statywem i łatą, czy dalmierz laserowy Bosch GLM 80 z szyną.

Wnikliwe analizowaliśmy potrzeby współpracujących z nami firm budowlanych i na tej podstawie przygotowaliśmy atrakcyjny zbiór przydatnych akcesoriów i urządzeń, które mogą się przysłużyć do osiągnięcia przez wykonawców jeszcze wyższej jakości pracy – opowiada Wojciech Łasut, Dyrektor Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska sp. z o.o. – Uczestnicy programu Energomocni będą sami wybierać, czy wolą radio z własnym zasilaniem i wyjściem USB, czy też kompaktowe mieszadło. Niezależnie od wyboru, każdy przedmiot to gwarant usprawnienia lub uprzyjemnienia pracy na budowie – dodaje Łasut.

Xella Polska ma bogate doświadczenie w organizacji różnorodnych akcji edukacyjnych kierowanych zarówno dla poszczególnych grup zawodowych pracujących w budownictwie, jak i dla indywidualnych inwestorów planujących wybudować wymarzony dom. Tegoroczna edycja Energomocni jest największym w historii firmy działaniem skierowanym dla wykonawców budujących w systemach Ytong i Silka. Program powstał z myślą o zrównoważonym rozwoju branży. Ten nie jest możliwy bez świadomego inwestowania w pracowników budowlanych, zarówno poprzez ich edukację (teoretyczne i praktyczne szkolenia), jak też doposażenie ekip w zaawansowane technologicznie narzędzia, które ułatwiają i przyspieszają pracę na budowie.

Systematyczny rozwój jest niezbędny dla funkcjonowania każdej firmy – przypomina Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu i Zarządzania Procesami Sprzedaży Xella Polska sp. z o.o. – Konkurencyjność polskich ekip budowlanych na rynku europejskim nie może tylko opierać się o kryterium ceny. Posiadając wiedzę i narzędzia mogą budować dokładniej, solidniej i szybciej. W związku z tym chcemy wyposażyć wykonawców w to wszystko, co powinno być standardem na placu każdej budowy – konkluduje Mychlewicz.

Nowa edycja programu trwa od sierpnia 2015 roku do końca 2016 roku – półtorej roku to optymalny czas, by ekipy fachowców mogły zgłosić jak największą liczbę domów, a co za tym idzie, zdobyć wiele atrakcyjnych nagród.

Elementem programu Energomocni jest edukacja na temat zalet budownictwa energooszczędnego. – To jest przyszłość budownictwa – wyjaśnia Monika Mychlewicz – Obserwujemy jak z roku na rok wzrasta zainteresowanie inwestorów indywidualnych domami energooszczędnymi. A energooszczędność budynku wymaga nie tylko wysokiej klasy materiałów, ale też profesjonalnego wykonawstwa, stąd nasze specjalne działania edukacyjne skierowane do ekip wykonawczych – podsumowuje Mychlewicz.

Program Energomocni to część większej strategii wspierania wykonawców przez Xella Polska. Istotnym jej elementem jest rozbudowany program szkoleniowy podnoszący kwalifikacje wykonawców w zakresie murowania w systemach Ytong, Silka jak i w ocieplaniu w technologii Multipor. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat I lub II stopnia "Mistrzowie na budowie".

Chcemy motywować do stałego rozwijania swoich umiejętności i warsztatu. Dlatego wszyscy, którzy otrzymali już nasze certyfikaty szkoleniowe oraz mają wybudowane co najmniej dwa domy w naszych systemach, a których wysoką jakość wykonania potwierdzimy, mogą ubiegać się o prestiżowy Certyfikat Jakości Xella Polska "Wzorowa budowa". Takim sprawdzonym wykonawcom dajemy rekomendację i miejsce na naszej ekskluzywnej liście firm budowlanych, z którymi warto współpracować – mówi Łasut.

Firmy budujące domy w technologii Ytong i Silka, zainteresowane udziałem w promocji mogą rejestrować się na stronie internetowej: www.energomocni.pl

Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu dociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów, kiedy nie można ingerować w wygląd fasad.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii, a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa "szkolenie na budowie". Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Silka Ytong.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

źródło i zdjęcie: Xella Polska

 

 

 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny