Aktualności

Rodzaje balustrad oraz ich przeznaczenie przedstawia ZKM

07.08.2015

Balustrady są konstrukcjami zabezpieczającymi schody, tarasy, balkony, mosty oraz inne niebezpieczne miejsca. Ze względu na sposób wykonania rozróżniamy balustrady montowane wewnątrz budynków oraz balustrady montowane na zewnątrz. W tym drugim przypadku balustrady są narażone na niekorzystne działania czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, deszcz, śnieg, wiatr czy też szkodliwe substancje.

Rodzaje balustrad wewnętrznych:

  • Balustrady ze stali nierdzewnej, w wersji polerowanej lub szlifowanej.
  • Balustrady ze stali zwykłej, malowane proszkowo na kolor zgodnie z wzornikiem RAL.
  • Balustrady szklane. Balustrady szklane dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to te balustrady w których szkło montowane jest do słupków stalowych wcześniej przytwierdzonych do podłoża. Druga grupa to tzw. balustrady szklane samonośne, bez słupków stalowych. Do wykonania balustrad szklanych stosujemy szkło bezpieczne klejone oraz hartowane. Rodzaj szkła oraz kolorystyka jest dobierana do indywidualnych preferencji każdego Klienta.
  • Balustrady z mosiądzu, w wersji polerowanej oraz szlifowanej, niekiedy lakierowane proszkowo lakierem bezbarwnym.

Rodzaje balustrad zewnętrznych:

  • Balustrady ze stali nierdzewnej, w wersji polerowanej lub szlifowanej.
  • Balustrady ze stali zwykłej, gdzie konstrukcja stalowa jest cynkowana ogniowo, a następnie w zależności od wymagań Klienta, może być malowana proszkowo na kolor wg palety RAL.
  • Balustrady szklane. Technologia wykonania balustrad szklanych taka sama jak w przypadku balustrad wewnętrznych.

Klienci często zadają sobie i nam pytanie - jaką balustradę wybrać? Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, jaki charakter ma wnętrze lub miejsce, gdzie balustrada będzie montowana oraz jakie nakłady środków inwestor może przeznaczyć. Staramy się wybrać optymalne rozwiązanie.

W przypadku balustrad ważnym elementem jest ich konstrukcja, a tym samym wytrzymałość. Oprócz wyglądu balustrady, ważnym jest aby balustrada była stabilna i bezpieczna - tak naprawdę jest to kluczowy czynnik przy projektowaniu balustrad.

Kolejnym aspektem jest dobranie odpowiedniego sposobu montażu, tak aby balustrada była stabilna. Po wybraniu odpowiedniego wzoru balustrady oraz spełnieniu pozostałych warunków prawidłowego wykonania i montażu, pozostaje zadowolenie i radość z wykonanej pracy!

źródło i zdjęcie: ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych

Firma powiązana:

ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych

Telefon 22 863 27 90, 501 056 885, 502 028 066
www.zkm.com.pl
zkm@zkm.com.pl

ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych