Aktualności

SOUDAL sponsorem drużyny kolarskiej startującej w TOUR DE POLOGNE

05.08.2015

W 72. Tour de Pologne, jednym z najważniejszych światowych wyścigów kolarskich, weźmie udział profesjonalna belgijska drużyna Lotto Soudal, której od stycznia 2015 roku sponsorem jest Soudal – producent chemii budowlanej.

Dla firmy Soudal, europejskiego lidera w branży chemii budowlanej, aktywne wspieranie kolarstwa i zaangażowanie w życie sportowe jest kontynuacją wieloletniej misji, wynikającej także z tradycji. W krajach tj. Belgia kolarstwo jest traktowane jako sport narodowy, a wpieranie talentów i zwiększanie społecznej świadomości jest niejako wpisane w misję firm, które wyróżniają się w swoich branżach stałym rozwojem.

Historia belgijskiej drużyny rozpoczyna się 1985 roku i od tego czasu jest ona jednym z czołowych zespołów kolarskich, cieszących się międzynarodowym uznaniem. Do 2014 roku zawodnicy Lotto Soudal zdobyli łącznie 866 triumfów. Pierwszy zwycięsko przejechany etap "Wielkiej Pętli" zaliczyli w 1987 roku, za sprawą obecnego managera Lotto Soudal - Marca Sergeanta.

W kolejnych latach belgijscy kolarze wielokrotnie stawali na podium międzynarodowych wydarzeń sportowych tj. Giro d’Italia czy Tour de France, zdobywając prestiżowe nagrody i umacniając swoją silną pozycję.

Podczas tegorocznego 102. Tour de France, lider drużyny André Greipel, aż czterokrotnie stawał na podium. Natomiast w 2014 roku, w Brukseli zapanowała euforia, gdy Tonny Gallopin po 9. etapie otrzymał żółtą koszulkę lidera, po czym w pięknym stylu pokonał 11. etap zdobywając metę jako pierwszy.

Drużyna Lotto Soudal przyjechała do Polski, by wziąć udział w 72. Tour de Pologne, który rozpoczął się 2 sierpnia 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zakończy jazdą indywidualną na czas na Rynku Głównym w Krakowie.

W dniach 2-8.08.2015 TVP przeprowadzi transmisje z każdego etapu, a także pokaże kroniki wyścigu i odsłoni kulisy Tour de Pologne.

Więcej informacji o firmie:

www.soudal.pl

www.cieplymontaz.pl

www.facebook.com/PolubiszRemont

www.polubiszremont.pl

źródło i zdjęcia: Soudal