Aktualności

Nie ma rzeczy niemożliwych - nowy blog KOLOciebie.com

03.08.2015

Czy osoby z niepełnosprawnością słuchową mogą nagrywać profesjonalne, komercyjne utwory muzyczne? Czy głuchoniewidomi biorą udział w wyścigach samochodowych? Czy niewidomi mogą grać w drużynie reprezentacji Polski w piłce nożnej? Jak najnowsze technologie pomagają im w czytaniu książek? Czy Twoje miasto jest miejscem bez barier? Nowy blog kolociebie.com redagowany przez Filipa Zagończyka podpowiada jak pokonywać przeciwności losu i obala mity utożsamiane z niepełnosprawnością.

Blog KOLOciebie.com to miejsce, w którym znajdziemy informacje o ciekawych, nieprzeciętnych osobach, łamiących stereotypy związane z niepełnosprawnością. Poznamy mistrzów sportu, znanych blogerów, dowiemy się co można zmienić w przestrzeni miejskiej, żeby była bardziej przyjazna - dla wszystkich. Nie zabraknie też wywiadów z celebrytami, ciekawych zdjęć i filmów krótkometrażowych. Na blogu przeczytamy również komentarze do rozwiązań prawnych, które ułatwiają lub utrudniają radzenie sobie z niepełnosprawnością.

Filip Zagończyk, autor i redaktor naczelny bloga KOLOciebie.com jest z zamiłowania i wykształcenia dziennikarzem. I choć pasjonuje się komentowaniem sportu, na co dzień w swojej działalności dziennikarskiej w Polskim Radio i mediach internetowych stara się zainteresować czytelników i słuchaczy sprawami osób z niepełnosprawnością. Nieustannie demonstruje, że to nie niepełnosprawność ale ludzie i brak świadomości tworzą największe bariery. Sam udowadnia, że przy odpowiednim podejściu i motywacji nie ma rzeczy niemożliwych. Jego teksty są świadome i autentyczne.

Od czwartego roku życia jestem niewidomy, a od kilku lat poruszam się używając protezy. Kocham sport, a pokonywanie przeszkód uważam za jedną z większych rozrywek życiowych. - pisze w nocie autorskiej Filip Zagończyk.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych odsłon portalu www.KOLOciebie.com i kanału YouTube Koło Ciebie: https://www.youtube.com/channel/UCQDCKsUW0rUJORv5hN7zsmg

Blog powstał przy wsparciu marek KOŁO i LEHNEN, które wspólnie stworzyły najbardziej rozpoznawalny model wyposażenia łazienek dla osób z niepełnosprawnością w Polsce.

O firmie KOŁO:

KOŁO jest wiodącym Polskim producentem wysokiej jakości ceramiki sanitarnej. Innowacyjna marka z ponad 50-letnią historią cieszy się doskonałą reputacją w świecie projektowania łazienek. KOŁO jest częścią globalnej spółki Geberit, europejskiego lidera w segmencie produktów sanitarnych. Geberit prowadzi działania jako zintegrowana grupa, a jej oferta stanowi niepowtarzalną wartość dodaną w zakresie technologii sanitarnej i ceramiki łazienkowej. Siedziba grupy znajduje się w Szwajcarii. Z liczbą pracowników przekraczającą 12.000 w ponad 40 krajach, Geberit generuje sprzedaż netto na poziomie 2.9 miliarda CHF. Udziały Geberit notowane są na giełdzie SIX Swiss Exchange.

www.kolo.com.pl

źródło i zdjęcie: Koło

 

 

 

Firma powiązana:

Koło

Telefon 22 376 10 00
www.kolo.com.pl
geberit.pl@geberit.com

Koło