Aktualności

System złączek zaprasowywanych ML Uponor w sieciach wodociągowych

23.07.2015

Konstruując naszą rurę pięciowarstwową, opracowaliśmy nowoczesny produkt, łącząc w nim zalety rury metalowej i rury z tworzywa sztucznego. Jednocześnie wyeliminowaliśmy wady obu tych materiałów. W efekcie uzyskaliśmy produkt o niezrównanych zaletach. Aluminiowy rdzeń zapobiega przenikaniu tlenu, osłabia skutki zjawiska rozszerzalności cieplnej i nadaje rurze stabilny kształt, pozwalając na łatwy i bezpieczny montaż. System Uponor MLC do zaprasowywania to doskonałe rozwiązanie spełniające niemal wszystkie wymagania dotyczące instalacji wodociągowych. Kompletny asortyment produktów umożliwia nieskomplikowany i oszczędny montaż od pionu instalacyjnego, aż do baterii.

Rura wielowarstwowa bezpośrednio od pionierów branży

Wielowarstwowa rura Uponor składa się ze zgrzewanej w sposób ciągły rury aluminiowej z wewnętrzną i zewnętrzną warstwą polietylenu odpornego na podwyższoną temperaturę, zgodnego z niemiecką normą DIN 16833. Wszystkie warstwy rury są ze sobą trwale połączone pośrednimi warstwami spoiwa. Wysoką niezawodność zespojenia wszystkich warstw zapewnia specjalna technika zgrzewu. W rezultacie uzyskano rurę, która stanowi całkowitą barierę dla dyfuzji tlenu, jest odporna na korozję i charakteryzuje się rozszerzalnością cieplną zbliżoną do rozszerzalności rur metalowych, dzięki czemu spełnia wszystkie wymagania sanitarne dotyczące bezpieczeństwa instalacji wodociągowych. Doskonałe długotrwałe funkcjonowanie produktu potwierdziły badania przeprowadzone przez jednostki certyfikujące w całej Europie.

System złączek zaprasowywanych z wieloma dodatkowymi cechami gwarantującymi poprawę bezpieczeństwa

Firma Uponor wykorzystuje swoje mocne strony, wprowadzając w życie koncepcję systemu złączek doskonale dopasowanych do stosowanych rur. Opatentowany system złączek zaprasowywanych umożliwia wykonywanie w ciągu zaledwie kilku sekund trwale szczelnych połączeń – zaprasowywanych i zaciskowych. Nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych technik montażu w rodzaju zgrzewania lub lutowania.

źródło i zdjęcia: Uponor

Firma powiązana:

Uponor

Telefon 22 266 82 00, 801 000 425
www.uponor.pl/instalacje
recepcja@uponor.com

Uponor