Aktualności

Podróże z designem – Villeroy & Boch w hotelach i restauracjach

07.08.2015

Kluczem w podróżowaniu może być dobra lokalna kuchnia, miejsca z intrygującą historią, zdobycze kultury, wyjątkowa architektura lub design. Oto przewodnik, w którym każdy z obiektów ma w sobie wszystko, czego mogą poszukiwać wymagający globtroterzy! To hotele i restauracje, w których o wyjątkowe wnętrza zadbała marka Villeroy & Boch. Przedstawiamy najbardziej stylowe lokalizacje na wakacyjny wypoczynek.

Podróże z designem – Villeroy & Boch w hotelach i restauracjachSzlakiem artystów: Hotel du Cap-Eden Roc. Położony na cyplu Riwiery Francuskiej - Eden Roc to hotel legenda. Wybudowany w 1863 roku jako prywatna rezydencja dla francuskich pisarzy, stał się ziemią obiecaną dla europejskich artystów. Lista jego gości nie ma sobie równych: Marlene Dietrich, Ernest Hemingway i Pablo Picasso. Do dziś jest najbardziej znanym hotelem na Lazurowym Wybrzeżu - szczególnie dla estetów i degustatorów. Nie sposób wyobrazić sobie tego miejsca bez specjalnie dobranej porcelany marki Villeroy & Boch: z morskimi motywami, niebieskimi i zielonymi dekorami oraz złoconymi talerzami zaprojektowanymi z okazji setnej rocznicy urodzin hotelu w 2014 roku.

W skandynawskim stylu: Bobergs Matsal to restauracja szwedzkiej gwiazdy kulinarnej - Björna Frantzéna, mieszcząca się w słynnym domu towarowym Nordiska Kompaniet (NK). Restauracja bardzo szybko stała się jednym z najpopularniejszych lokali dla ceniących design Skandynawów. Villeroy & Boch, jako główny dostawca porcelany, szkła, sztućców i akcesoriów kuchennych, ściśle współpracuje z Frantzénem w projektowaniu nowych wzorów. Na stołach można zobaczyć m.in. różne odcienie szarości na kolekcji Anmut, kieliszki z kolekcji Purismo i sztućce Kreuzband, które stylowo dopełniają aranżację.

Kąpiel z widokiem na Amsterdam: Faralda NDSM Crane to pięciogwiazdkowy hotel w północnej części Amsterdamu położony na… zabytkowym żurawiu! Został zaprojektowany przez pracownię IAA Architects pod kierunkiem Edwina Kornmanna Rudiego. Każdy z  trzech luksusowych apartamentów ulokowanych na dźwigu ma swój indywidualny styl podkreślony przez łazienkowe kolekcje Villeroy & Boch: Loop & Friends, Aveo, La Belle i Squaro Edge 12. Na wysokości 50 metrów nad ziemią znajduje się wanna spa Sport X - która zapewni relaks z widokiem na cały Amsterdam! A po odpoczynku można zjeść posiłek w hotelowej restauracji, gdzie dania serwowane są na porcelanie - również Villeroy & Boch.

Lokalnie i stylowo: restauracja Nobelhart & Schmutzig w Berlinie - to tu powinni skierować się poszukiwacze lokalnych smaków. Założona przez restauratora i wielokrotnie nagradzanego sommeliera Billy’ego Wagnera i kucharza Michę Schäfera, świadomie oferuje gościom szeroką gamę produktów dostępnych w Berlinie i okolicach, wspierając przy tym lokalnych producentów. Projektanci wnętrza starali się stworzyć nowoczesną i jednocześnie ponadczasową przestrzeń. W toaletach królują proste, geometryczne formy z kolekcji Architectura od Villeroy & Boch.

Między epokami: w hotelu Waldorf Astoria w Jerozolimie, mieście fascynującego kontrastu współczesności ze starożytnością. Za pieczołowicie odrestaurowaną 80-letnią fasadą budynku znajduje się 226 pokoi i apartamentów, dwie restauracje, bar i herbaciarnia. Wspaniałe rzeźbione elewacje stały się inspiracją dla sześciu dekorów na zastawie Villeroy & Boch - odpowiedniej do koszernych posiłków. Produkty mleczne podawane są w naczyniach z niebiesko-beżowym dekorem i delikatnym ornamentem, a dla dań mięsnych zarezerwowane są te z beżowymi paskami.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Villeroy & Boch

Firma powiązana:

Villeroy and Boch

Telefon 22 645 17 10
www.villeroy-boch.com
biuro@villeroy-boch.com

Villeroy and Boch