Aktualności

Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami przeciwzalewowymi KESSEL

20.07.2015

Krótkie, intensywne opady deszczu, powodujące przeciążenie kanalizacji na stałe zagościły w naszej strefie klimatycznej. Napierająca woda zamiast spływać swobodnie do kanału, cofa się i wdziera do piwnic oraz garaży. Warto sobie uzmysłowić, że profilaktyczne zabezpieczenie tego typu pomieszczeń jest mniej kosztowne, niż późniejsze usuwanie skutków zalania. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest montaż odpowiedniego urządzenia przeciwzalewowego firmy KESSEL. W zależności od potrzeb i wymagań budowlanych firma KESSEL oferuje automatyczne zawory zwrotne do ścieków zawierających fekalia Staufix FKA, zawory z pompą Pumpfix F oraz z zawory do wody brudnej Staufix SWA.

Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami przeciwzalewowymi KESSELZawór Staufix FKA posiada dwie klapy zabezpieczające przed cofaniem się ścieków, które w normalnym trybie są otwarte i umożliwiają swobodny odpływ ścieków. W momencie wystąpienia cofki klapy zamykają się i blokują automatycznie. Przepływ zwrotny  (cofka) zostaje rozpoznany przez sondę, w momencie 80% wypełnienia kanału. Informacja o jego wystąpieniu zgłaszana jest za pomocą alarmu na szafce sterowniczej, którą należy umieścić w łatwo dostępnym miejscu, suchym i nie narażonym na działanie mrozów.  Po ustąpieniu cofki, następuję automatyczne podniesienie się klap. Więcej informacji o zaworze Staufix FKA.

Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami przeciwzalewowymi KESSELPodobnym urządzeniem jest Pumpfix F a jego dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z przyborów sanitarnych, także w sytuacji przeciążenia kanalizacji, a wiec podczas występowania cofki. Pumpfix F posiada jedną klapę otwartą. W momencie wystąpienia cofki, klapa zamyka się i nie dopuszcza do przedostania się ścieków do wewnątrz budynku. Jeśli jednak przy zamkniętej klapie napływają ścieki, wówczas po osiągnięciu określonego poziomu za pomocą sondy włącza się pompa, która zasysa ścieki, rozdrabnia elementy stałe i niezawodnie tłoczy je w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego. Więcej informacji o zaworze Pumpfix F.

Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami przeciwzalewowymi KESSELZawory Staufix FKA oraz Pumpfix F dostępne są z szafką sterowniczą Komfort z wyświetlaczem stanu i wskazówkami konserwacyjnymi oraz opcją podłączenia do urządzeń centralnego sterowania budynkiem.

źródło i zdjęcia: Kessel

Firma powiązana:

Kessel

Telefon 71 774 67 60, 71 774 67 62
www.kessel.pl
kessel@kessel.pl

Kessel