Aktualności

Filtroodmulnik magnetyczny "DRYL" 37, 60, 95, 144 kW w ofercie ELTERM

04.09.2015

Filtroodmulnik magnetyczny DRYL jest przeznaczony do filtrowania cieczy i skutecznego usuwania mechanicznych zanieczyszczeń z czynnika roboczego w układach c.o. (zwłaszcza zanieczyszczeń ferromagnetycznych, które stanowią większość osadów w instalacjach c.o.). Dodatkową funkcją jest skuteczne odpowietrzanie poprzez wydzielanie się pęcherzyków powietrza na gęstym filtrze siatkowym 0,125mm.

Zastosowanie filtroodmulnika powoduje wydłużenie żywotności oraz znacznie lepsze i bezawaryjne działanie urządzeń automatyki sterującej, regulującej, pomiarowej, pomp i innych elementów układów c.o.

Ponadto, obniża korozyjność instalacji od wewnątrz - skutecznie obniża "roznoszenie" cząstek ferro-magnetycznych (związki żelaza i innych metali ciężkich) po instalacji, które są ogniskami korozji. Zasadniczo montuje się jako filtr sieciowy (przepływa przez niego wówczas 100% czynnika roboczego), choć można go zastosować jako filtr bocznikowy.

Dryl wykonany jest ze stali konstrukcyjnej pokrytej warstwą cynku od wewnątrz, filtr siatkowy z chromonikieliny, stos magnetyczny z magnesu stałego ferrytycznego pierścieniowego.

źródło i zdjęcia: ELTERM

Firma powiązana:

Elterm

Telefon 56 686 93 05
www.elterm.pl
biuro@elterm.pl

Elterm