Aktualności

Szklane schody ATRIUM SYSTEM dla Villa Natura

19.06.2011

Miło nam  poinformować, że firma Atrium podjęła współpracę z projektantką Evą Minge przy prestiżowym projekcie Villa Natura w Warszawie. Atrium zaprojektowało specjalnie z tej okazji szklane, unikalne schody ATRIUM SYSTEM INOX GLASS do designerskich wnętrz.

Villa Natura to: luksusowa willa z ultra nowoczesnym designem. Ewa Minge postawiła przede wszystkim na przestronne, opływowe, geometryczne formy, subtelną surowość w kontrapunkcie  mocnymi akcentami. Nowoczesne, minimalistyczne, dekoracyjne oświetlenie Swarovskiego obok obłędnych szklanych schodów wykonanych przez firmę Atrium podwieszonych w górnej części domu, a prowadzących na całkowicie odkryte, oszklone poddasze były jedynymi elementami zdobiącymi surowe a jednak bardzo luksusowe i piękne wnętrze.

Wnętrze domu zaprojektowanego przez projektantkę jest otwartą formą, w której miejsce znajdą projekty tak firm jak i indywidualnych twórców skupionych wokół  Grupy Kreatywnej. Będzie on stanowił swoistego rodzaju galerię możliwości polskiego design’u. Ewa Minge ma za sobą wiele projektów komercyjnych, z dziedziny architektury i design’u przemysłowego.

Ten projekt jest pierwszą niekomercyjną, publiczną formą, która sama w sobie będzie kreatywna poprzez zmiany, które będą w niej nieustająco dokonywane. Projektantka podkreśliła, że w przypadku tego domu chodziło głównie o stworzenie pewnego rodzaju ekshibicjonizmu twórczego popartego możliwościami polskich i zagranicznych producentów, którzy na stałe współpracują z projektantką i jej Grupą Kreatywną. 

Schody Atrium System Inox Glass by Eva Minge zostały zaprojektowane do wnętrza Villa Natura przez architekta Atrium Tomasza Piechowicza, we współpracy i według ogólnej koncepcji projektantów wnętrza domu pokazowego. Idea szklanych schodów nie jest nowa, już 2 wieki temu były idee "szklanych domów".  Jednak idea i koncepcja to ulotna rzecz, a realizacja jest już wyzwaniem inżynierskim. Szczególnie, że schody mają pełnić kilka funkcji: mają być elementem komunikacji w pełni użytkowym, mają być neutralną ozdobą wnętrza oraz być elementem wnętrza, który może być przedmiotem produkcyjnym dostępnym do innych domów - uniwersalnym w transporcie i zastosowaniu.

Udało się zrealizować wszystkie 3 założenia. Konstrukcja, jak i stopnie spełniają warunki użytkowe, jakim powinny odpowiadać schody, są neutralnie wystylizowane z założeniem wspomnień o modernizmie, z prostą formą wynikającą z funkcji, jak i dostarczone w krótkim czasie i zmontowane w 1 dzień.  Łatwość złożenia konstrukcji z elementów pozwala szybko i optymalnie zrealizować taką konstrukcję do każdego domu na świecie. Materiał jakim jest stal szlachetna sprawdza się we wszystkich elementach użytkowych wnętrza poczynając od mebli, balustrad a na biżuterii kończąc.

Cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość, łatwość kształtowania i obróbki oraz zimny i metaliczny efekt końcowy wykończonych powierzchni. Szkło klejone warstwowe jest też "sztuką" tworzenia wytrzymałych elementów o "niewidocznej" masie. Na balustradach znalazły się "tarcze" ze szkła giętego. Połączenie tych materiałów daje nową wartość we wnętrzu: lekkość, przezierność oraz kosmiczny efekt domu przyszłości. Może to już realizacja szklanych domów?

Szklane schody „stały się bohaterem” wielu relacji emitowanych w telewizji m.in. Dzień Dobry TVN, Co za tydzień- Polsat oraz opisywane w prasie branżowej.

www.atriumsystem.eu

Źródło: Atrium

Więcej

Firma powiązana:

Atrium

Telefon 32 609 19 01, 32 609 00 00,
www.atriumsystem.eu, www.atriumshop.eu
atrium@atriumsystem.eu

Atrium