Aktualności

Hydroizolacja dachu na piątkę z serią pap IZOLMAT OPTI

09.07.2015

Wydajność materiału jest ściśle związana z jego prawidłowym dostosowaniem do konkretnej inwestycji. Z myślą o projektach wymagających dedykowanych rozwiązań, rozszerzamy naszą ofertę o serię pięciu pap zgrzewalnych IZOLMAT OPTI: dwóch wierzchniego krycia i trzech podkładowych.

Serię OPTI polecamy na dachy wymagające kilkudziesięcioletniej żywotności pokrycia dachowego o nachyleniu od 3 do 20%. Dzięki zdolności do wielokrotnego odkształcania, stworzona powłoka jest trwała i wytrzymała. Dodatkowo, wszystkie papy OPTI posiadają stosowne raporty klasyfikacyjne, pozwalające na tworzenie układów spełniających klasyfikację Broof(t1).

Na serie składają się papy wierzchniego krycia IZOLMAT opti 20 PYE PV250 S5,2 SS i IZOLMAT opti 20 PYE PV200 S5,2 SS oraz papy podkładowe IZOLMAT opti 20 PYE PV200 S4,0 , IZOLMAT opti 5 PYE PV200 S4,0 oraz IZOLMAT opti 5 PYE G200 S4,0. Powstały one z wyselekcjonowanych surowców. Idealnie wprasowana posypka będzie chronić asfalt nawet po wielu sezonach i zabezpieczać przed działaniem ekstremalnych warunków, zapewniając trwałość pokrycia. Gwarancję pap można wydłużyć stosując preparaty gruntujące marki IZOHAN: IZOBUD PENETRATOR G7, IZOBUD Br lub IZOHAN Dysperbit.

Papy wierzchniego krycia IZOLMAT OPTI są przeznaczone do izolacji wodochronnej dachów, w tym izolacji podlegającej badaniu reakcji na ogień i badaniu działania ognia zewnętrznego, jako warstwa wierzchnia w jedno- i wielowarstwowych pokryciach dachowych. Seria IZOLMAT opti 20 doskonale sprawdza się przy obróbkach dekarskich attyk, świetlików, kominów, wpustów dachowych, obróbkach przy ścianie, na dylatacje oraz w korytach zlewowych, a także wszędzie tam, gdzie przewiduje się występowanie dużych ruchów termicznych i dynamicznych połaci dachowej (na skutek następujących szybko zmian
w temperaturze i wilgotności lub pracy podłoża, np. drewnianego). Seria IZOLMAT opti 5 znajduje zastosowanie w układach wielowarstwowych jako warstwa podkładowa lub paraizolacyjna na dachy.

Papy podkładowe IZOLMAT OPTI służą do izolacji wodochronnej dachów oraz przeciwwilgociowej i przeciwwodnej podziemnych części budowli. Co niezwykle istotne, we wszystkich tych przepadkach możemy mieć do czynienia z izolacją podlegającą badaniu reakcji na ogień.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Izohan (Izolmat, Nexler)

Firma powiązana:

Izohan

Telefon 58 781 45 85
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izohan