Aktualności

Pierwsze starty Salamander Sailing Team

09.07.2015

XVII Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych Anwil Cup za nami! Załoga Salamander Sailing Team wystartowała po raz pierwszy w nowym składzie i na nowym jachcie.

Regaty rozegrane w dniach 5-7 czerwca 2015 roku na Zalewie Włocławskim były pierwszymi, otwierającymi cykl zmagań na wodzie w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Do mariny w Zarzeczewie przybyły m.in. załogi z Krakowa, Szczecina, Białegostoku, Płocka, łącznie ponad pięćdziesiąt ekip. Doskonała pogoda pozwoliła wykorzystać wszystkie atuty akwenu pod Włocławkiem. W piątek rozegrano długi wyścig przy słabym wietrze i w pełnym słońcu. W sobotę cztery wyścigi przy równym wietrze i w słońcu. W niedzielę – ze względu na nadciągającą burzę, otwarty wcześniej wyścig – w trakcie przerwano.

Walka była zacięta, o każdy punkt. Zwłaszcza, że stawka jest wysoka. Dla najlepszej ekipy w całym Pucharze Polski, zwycięzcy finału, główna nagrodą będzie – prezentowany m.in. w Zarzeczewie – jacht "Albatros" konstrukcji Jeana Marie Finota.

Załoga Salamander Sailing Team, rywalizująca w klasie T2, ostatecznie zajęła 4 miejsce, niemalże o włos przegrywając z ekipami jachtów Rafa2 i płockim Nosterem.

Ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne starty naszych żeglarzy. Najbliższe ich zmagania na wodzie oglądać będziemy na jeziorze Drawsko, podczas zawodów o Puchar Czaplinka (18-19 lipca 2015 r).

Więcej zdjęć na sronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: SALAMANDER Window & Door Systems S.A.

Firma powiązana:

SALAMANDER Window & Door Systems S.A.

Telefon 54 413 56 00
www.salamander-windows.com

SALAMANDER Window & Door Systems S.A.