Aktualności

TwinFresh Comfo jednorurowy systemy wentylacji od Vents Group

08.07.2015

System jednorurowy TwinFresh Comfo z systemem zdalnego sterowania o wydajności do 54 m3/h polecany do energooszczędnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych.

Konstrukcja
System jednorurowy zbudowany jest na bazie kanał teleskopowego z PCV o zakresie długości 120-470 mm. Wewnątrz znajduje się wentylator rewersyjny, ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła oraz dwa filtry powietrza. Zakończony kratką wentylacyjną wewnętrzną oraz wylotem zewnętrznym ze stali malowanej proszkowo. Kratka wewnętrzna może być wyposażona w automatyczną żaluzję (model R) lub płaski dekoracyjny panel (model S). Wszystkie modele wyposażone zostały w system sterowania za pomocą przełączników na obudowie oraz pilota zdalnej obsługi.

Wentylator
W urządzeniu zastosowano energooszczędny, rewersyjny wentylator osiowy z silnikiem EC (elektro-komutatorowy) w wersji niskonapięciowej (12V), wyposażony w łożyska kulkowe oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wymiennik ciepła
System został wyposażony w ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła o efektywności rekuperacji sięgającej 91%. Dzięki komórkowej strukturze materiału w wymienniku tworzy się duża powierzchnia kontaktowa dla przepływającego powietrza, co zwiększa efektywność rekuperacji.

Filtr
Dwa wbudowane filtry G3 (wlotowy i wylotowy) zabezpieczają układ przez przedostawaniem się do pomieszczenia zanieczyszczeń i insektów, oraz chronią wewnętrzne części urządzenia przed zabrudzeniem.

Cechy produktu:

  • Efektywna nawiewno - wywiewna wentylacja pojedynczych pomieszczeń
  • Zaawansowany technologicznie ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła o efektywności do 91%
  • Wentylator rewersyjny z silnikiem EC o niskim poborze mocy (od 1,4 do 7,3 W) w wersji niskonapięciowej (12V)
  • Zintegrowana automatyka oraz pilot zdalnego sterowania
  • Cicha praca (22-29 dBA~3 m)
  • Łatwy montaż
  • Filtry powietrza klasy G3
  • Przeznaczony do pracy ciągłej
  • Posiada tryb automatycznego przełączania prędkości w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu
  • Nie powoduje powstawania skroplin pary wodnej.

Zasada działania
System jednorurowy może pracować zarówno w trybie rewersyjnym z odzyskiem ciepła i wilgoci jak i w zwykłym trybie nawiewno - wywiewnym (jako nawietrzak).

Schemat działania

CYKL I. Wentylator wyciąga ciepłe zużyte powietrze z pomieszczenia, które przechodzi przez ceramiczny wymiennik ciepła odbierający z niego 91% energii cieplnej i wilgoci. Kiedy wymiennik się nagrzeje, urządzenie przełącza się automatycznie na tryb nawiewny.

CYKL II. Świeże czyste powietrze z zewnątrz przechodzi przez ceramiczny wymiennik absorbując skumulowaną w nim wilgoć i energię cieplną. Kiedy temperatura wymiennika spada, wentylator przełącza się ponownie na tryb wywiewny. Zmiana cyklu operacyjnego ma miejsce co 70 sekund.


źródło i zdjęcie: Vents Group

Firma powiązana:

VENTS GROUP Sp. z o.o.

Telefon 61 832 45 30
www.vents-group.pl
biuro@vents-group.pl

VENTS GROUP Sp. z o.o.