Aktualności

Vents Group poleca energooszczędne centrale wentylacyjne

30.06.2015

Centrala wentylacyjna Micra 150 E z odzyskiem ciepła polecana jest do pojedynczych pomieszczeń. Wyposażona w płytowy przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu o efektywności do 92% oraz nagrzewnicę powietrza.

Micra 150 E może zostać zainstalowana w dowolnym pomieszczeniu gdzie zachodzi potrzeba wentylacji: w mieszkaniach, biurach, sklepach i innych pomieszczeniach użytkowych. Jedna centrala zapewnia efektywną wentylację w pomieszczeniu o powierzchni do 60 m2, przy jednoczesnym odzysku ciepła w zimie. Urządzenie przeznaczone jest do pracy ciągłej. Polecane do pomieszczeń remontowanych, gdzie nie ma możliwości zbudowania ciągów wentylacyjnych.

Cechy produktu

 • Efektywna wentylacja pojedynczych pomieszczeń
 • Nagrzewnica wtórna powietrza o mocy 350 W z wbudowanym zabezpieczeniem przed przegrzaniem
 • Płytowy, przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu o sprawności rekuperacji do 82-92%
 • Wentylatory na silnikach EC o niskim poborze mocy (9 do 40 W)
 • Zintegrowana automatyka z 3 trybami pracy
 • Cicha praca (30-38 dBA~3m)
 • Wbudowane filtry klasy G4
 • Łatwy montaż

Zasada działania
Świeże powietrze z zewnątrz poprzez filtr wlotowy wpada do wymiennika ciepła, a następnie za pomocą wentylatora nawiewnego wtłaczane jest do pomieszczenia, tymczasem zużyte, ciepłe powietrze jest zasysane z wnętrza pomieszczenia i poprzez filtr wylotowy wpada do wymiennika ciepła, po czym za sprawą wentylatora wywiewnego wyrzucane jest na zewnątrz.

Obudowa
Obudowa wykonana ze stali galwanizowanej z dekoracyjną płytą z polerowanej stali nierdzewnej, wyposażona w warstwę izolacji termicznej i akustycznej (ze spienionej syntetycznej gumy) o grubości 10 mm. Zdejmowany panel frontowy umożliwiający łatwy dostęp serwisowy, np. w razie konieczności wymiany filtra. Dodatkowo został wyposażony w czujnik otwarcia który odcina zasilanie kiedy pokrywa panelu zostaje otwarta.

Filtr
Centrala posiada wbudowane filtry G4 (wlotowy i wylotowy).

Wentylatory
W urządzeniu zastosowano wentylatory z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu na silnikach EC (elektro-komutatorowych) zapewniające nawiew i wywiew powietrza. Dzięki technologii EC zapotrzebowanie centrali na energię jest niskie, i pozwala na obniżenie kosztów. Silniki wentylatorów dodatkowo zostały wyposażone w łożyska kulkowe oraz posiadają wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wymiennik ciepła
Centrala została wyposażona w zaawansowany technologicznie przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu. Efektywność rekuperacji w urządzeniu sięga 80%. Budowa wymiennika gwarantuje odzysk ciepła.

Nagrzewnica
Urządzenie zostało wyposażone w energooszczędną wtórną nagrzewnicę powietrza z zabezpieczeniem przed przegrzaniem o efektywności grzewczej do 95%.

Skraplacz
Podczas pracy urządzenia może wytwarzać się niewielka ilość pary wodnej, która zostaje skondensowana w specjalnym odstojniku. Kiedy skraplacz się zapełnia, urządzenie wyłącza się automatycznie, a na panelu kontrolnym zapala się dioda wskaźnika poziomu skroplin. Należy wtedy usunąć wodę z odstojnika i zrestartować urządzenie.

Zabezpieczenia
Poza zabezpieczeniami przed przegrzaniem elementów takich jak wentylatory oraz nagrzewnica, dodatkową ochronę stanowi wbudowane zabezpieczenie przez zamarzaniem w sezonie zimowym, wyposażone w elektroniczne termostaty, które wyłączają wentylator nawiewny w przypadku kiedy temperatura spada poniżej wartości określonej w ustawieniach. Kiedy temperatura wzrośnie, wentylator jest załączany ponownie w sposób automatyczny i praca centrali zostaje wznowiona zgodnie z poprzednio ustawionym trybem.

Tryby pracy
Centrala została wyposażona w system zdalnego sterowania. System automatyki przewiduje możliwe tryby pracy centrali:

 • "Tryb 1" praca z wydajnością 60 m3/h i włączoną nagrzewnicą
 • "Tryb 2" praca z wydajnością 105 m3/h i włączoną nagrzewnicą
 • "Tryb 3" praca z wydajnością 150 m3/h i włączoną nagrzewnicą
 • "Tryb intensywny" - praca z maksymalna wydajnością - do 150 m3/h i włączoną nagrzewnicą.

Dodatkowo dostępne są:

 • dogrzanie dodatkowe powietrza
 • dostosowanie prędkości wentylatora
 • programator tygodniowy
 • wskaźnik wymiany filtra
 • timer

Montaż
Centrala przeznaczona jest do montażu w ścianie frontowej pomieszczenia, od jej wewnętrznej strony. Grubość ściany nie powinna być mniejsza niż 100 mm. W zestawie standardowym znajdują się kartonowe płyty ułatwiające montaż. Dodatkowo na osobne zamówienie dostępny jest zestaw montażowy MK MICRA 150, składający się z dwóch kanałów PCV o śr. 125 mm i długości 500 mm oraz podwójny wylot zewnętrzny z okapem, wykonany ze stali malowanej proszkowo. Przyłączenie elektryczne do instalacji powinno być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

źródło i zdjęcie: Vents Group

Firma powiązana:

VENTS GROUP Sp. z o.o.

Telefon 61 832 45 30
www.vents-group.pl
biuro@vents-group.pl

VENTS GROUP Sp. z o.o.