Aktualności

Regess oferuje nie tylko kotły

13.05.2015

W trosce o naszych Klientów zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy kompletne zestawy solarne. Ich parametry zostały dokładnie przeliczone i przeanalizowane, a same zestawy odpowiednio przetestowane.

Są one przeznaczone do ogrzewania wody oraz wspomagania centralnego ogrzewania. Nasze zestawy zawierają wszelkie niezbędne elementy, w tym często takie, których wiele konkurencyjnych firm nie uwzględnia. Za ich skuteczność i zgodność z wymaganiami najsurowszych norm europejskich zostały wyróżnione certyfikatem SOLAR KEYMARK.

W ofercie posiadamy 2 rodzaje kolektorów – płaskie i próżniowe. Różnią się one budową, parametrami eksploatacyjnymi oraz wydajnością.

Zalety kolektora płaskiego:

  • trwała, nowoczesna obudowa z 1 kawałka blachy aluminiowej          
  • wysokoselektywny absorber
  • hartowana szyba solarna odporna na gradobicie, pokryta antyrefleksyjną powłoką
  • redukcja straty energii poprzez specjalną izolację
  • możliwość montażu na dachu płaskim i skośnym oraz na gruncie
  • absorpcja po 95% przy emisji na poziomie 5%
  • idealny do ogrzewania wody użytkowej

Żywotność naszych kolektorów wynosi minimum 25 lat.

Jak to działa?

Kolektor pobiera energię z promieniowania słonecznego - bezpośredniego lub rozproszonego, ogrzewając umieszczony w kolektorze i pochłaniający promieniowanie absorber. Ten z kolei ogrzewa czynnik grzewczy, który doprowadzany jest do zasobnika, gdzie ogrzewa wodę użytkową.

Zasobnik jest bardzo istotnym elementem każdej instalacji solarnej, gdyż to w nim magazynujemy energię cieplną uzyskaną za pomocą kolektorów słonecznych, dla prawidłowego funkcjonowania instalacji musi on więc być odpowiednio dobrany. Zbiorniki REGESS® ENERGY gwarantują doskonałe parametry.

źródło i zdjęcie: Regess

Firma powiązana:

Regess Sp. z o.o.

Telefon 75 644 20 73
regessenergy.pl
info@regessenergy.pl

Regess Sp. z o.o.