Aktualności

AXA Flex – zabezpieczy dom przed włamaniem

08.07.2015

Bezpieczny dom to azyl dla nas i naszej rodziny. W praktyce okazuje się jednak, że nie zawsze chroni nas przed zagrożeniami. Jednym z najczęstszych są włamania. Co więc możemy zrobić, aby zapewnić w nim poczucie bezpieczeństwa?

Dom to nie tylko dach nad głową, cztery kąty i kawałek podłogi. Przede wszystkim to nasi najbliżsi, którzy z nami mieszkają. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im psychicznego komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Nie jest to łatwe – według statystyk w Polsce co kilka minut ma miejsce próba włamania. Jednym ze słabych punktów domu są niezabezpieczone drzwi. Do ich otwarcia zwykle wystarcza śrubokręt i mniej niż 30 sekund. Co więc zrobić, by skończyło się jedynie na samej próbie?

Musimy pamiętać, że nie ma drzwi całkowicie odpornych na włamanie. Ich pokonanie jest tylko kwestią czasu i narzędzi użytych przez potencjalnych włamywaczy. Największym naszym sprzymierzeńcem jest czas. Im bardziej wydłużą go zabezpieczenia, które intruz musi pokonać, tym większa szansa na zniechęcenie go lub przyłapanie na gorącym uczynku. I o to właśnie chodzi!

Więcej informacji na stronie - link tutaj.

źródło i zdjęcia: AXA Stenman Poland