Aktualności

Termo Organika: Ulga i relaks w domowej oazie

08.07.2015

Odprężający, przyjemny chłodek w upalne dni i to bez klimatyzacji. Kiedy żar leje się z nieba, a temperatura powietrza ma ponad 30 stopni Celsjusza, nieocieplony dom zamiast być chłodną, przyjemną oazą, jest gorącym pudełkiem, z którego chce się uciec.  Można to łatwo zmienić i wykonać jego termomodernizację. Przeprowadzona profesjonalnie, sprawdzonym izolatorem gwarantuje optymalną temperaturę w sezonie letnim i zimowym, a właściciel oszczędza minimum kilkaset złotych rocznie.

Markowy izolator chroni przed mrozem i przed upałem. W naszych warunkach klimatycznych podstawowym materiałem chroniącym nasze domy przed wymianą ciepła jest styropian. Ci, którzy przeprowadzą odpowiednią termoizolację markowym styropianem, mogą latem schronić się przed upałem we własnych domach. Jest w nich po prostu chłodniej i to bez pracującej klimatyzacji. Zimą rachunki za ogrzewanie będą niższe, a w domu będzie ciepło. To się opłaca!

Ochrona temperatury pomieszczeń

Straty energii w około 50% spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Latem ciepło przenika do wewnątrz pomieszczeń, a zimą z nich ucieka. Kto w letni upał mógł odwiedzić znajomych, mieszkających w przedwojennej kamienicy, wie w czym rzecz. Ściany przedwojennych budynków tworzą grubą warstwę izolacyjną. Dzięki temu mieszkania są chłodniejsze niż w tradycyjnych nieocieplonych budynkach.

Na szczęście okazuje się, że i nowoczesne budynki mogą oprzeć się upałom. Trzeba po prostu "otulić" ściany odpowiednio grubą warstwą styropianu, a wtedy osiągną walory izolacyjne takie, jak grube przedwojenne mury. Na przykład izolacja wykonana z styropianu w kropki o grubości 15 cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości ponad czterech metrów.

Chłodno bez klimatyzacji, ciepło bez dogrzewania

W dobrze ocieplonym domu nie będzie na szczęście aż tak zimno jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej niż w budynku, który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki, największego polskiego producenta płyt styropianowych. Ci, którzy chcą mieć odpowiedni mikroklimat w swoim domu, a nie chcą wydawać  majątku na klimatyzację, powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Sezon budowlany jest w pełni, warto więc go wykorzystać na termomodernizację budynku. Eksperci są zgodni, że to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która zwraca się bardzo szybko. Jej właściwe wykonanie zapewnia komfort mieszkańcom ocieplonego domu, a właścicielowi gwarantuje znaczne oszczędności.

Przedstawiamy kilka prostych, doraźnych sposobów na upały, nieuwzględniających stosunkowo drogiej i nie do końca zdrowej klimatyzacji:

  • zakupić wiatrak;
  • ograniczyć nasłonecznienia okien przez żaluzje i specjalne rolety;
  • zainstalować nawilżacz powietrza lub po prostu nalać wody do miski;
  • unikać wietrzenia pomieszczeń w momencie największego nasłonecznienia;
  • stworzyć kontrolowane przeciągi zwiększające cyrkulację powietrza;
  • unikać długiego gotowania, ponieważ para wodna unosząca się w powietrzu powoduje nieprzyjemne uczucie gorąca;
  • ustawić dmuchany basen w ogródku;
  • wziąć zimny prysznic i zjeść porcję pysznych lodów;
  • pić dużo chłodnych napojów.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termoorganika.pl

źródło i zdjęcia: Termo Organika

 

 

 

 

 Termo Organika: Ulga i relaks w domowej oazie

Firma powiązana:

Termo Organika

Telefon 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika
Zobacz produkty: