Aktualności

Drzwi ukryte z gresu i szkła Entra

06.07.2015

Siedziba LPP SA, właściciela marek RESERVED, CROPP, HOUSE, MOHITO i SINSAY, mieści się przy ulicy Łąkowej w Gdańsku. W budynku tym w latach 20 poprzedniego stulecia znajdowały się zakłady tytoniowe Danziger Tabak Monopol. Biurowiec jest główną siedzibą spółki i tam powstają projekty ubrań głównych marek. Budynek stanowi serce i umysł spółki. Właśnie kończy się jego gruntowny remont i mieliśmy zaszczyt współtworzyć jego niezwykły klimat, specjalnie na tę potrzeby tworząc zupełnie nowe rozwiązanie - ościeżnicę SUPERIOR.

Drzwi ukryte z gresu i szkła EntraNa potrzeby projektu została stworzona nowa wersja ościeżnicy DISCRET. Jej konstrukcja przewiduje specjalne miejsce na położenie dodatkowej okładziny na przylegającą do niej ścianę. Finalnie drzwi licują się z 4mm dowolną okładziną ścienną. W projekcie wykorzystano płyty ceramiczne oraz szkło. Mogą to być także inne materiały o maksymalnej grubości 4mm.

Drzwi ukryte z gresu i szkła EntraPłyty ceramiczne i szkło na drzwiach i ścianach

Jak to jest zrobione? - Ościeżnica Superior

Ościeżnicę SUPERIOR wykorzystujemy w sytuacji gdy na ścianie chcemy położyć wykończenie o grubość do 4 mm i naszym celem jest zlicowanie płaszczyzny drzwi z płaszczyzną ściany.

Ościeżnica występuje zarówno w wersji otwieranej tradycyjnie, jak i do środka. Ościeżnica ma także swój odpowiednik do ścian systemowych.

Drzwi ukryte z gresu i szkła EntraCo niezwykle istotne, dodatkowa fazka w ościeżnicy, nie tylko umożliwia licowanie dwóch płaszczyzn, ale także zabezpiecza narożnik. Jest to bardzo istotne w przypadku okładzin z kruchych materiałów -  szkła czy ceramiki. Efektem są mocne i wytrzymałe na ościeża przy stosowaniu delikatnych okładzin dekoracyjnych.

Drzwi

Drzwi ukryte z gresu i szkła EntraDo systemu zastosowano drzwi zamknięte w aluminiowej ramie. Stanowi to wzmocnienie konstrukcji, ale przede wszystkim daje możliwość stosowania materiałów, do tej pory niemożliwych do wykorzystania, ze względu na trudność w dostępie do obrzeża z tego samego materiału. Możemy zatem wykończyć drzwi szkłem czy płytą ceramiczną, tak jak w siedzibie LPP SA.

źródło i zdjęcia: Entra