Aktualności

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji siedziby Polskiego Radia

06.07.2015

Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Polskiego Radia powstała na poprzemysłowych terenach w centrum Katowic. Obiekt spotkania melomanów i muzyków, urzekający brunatno-czerwoną elewacją swoim wyglądem idealnie wpisuje się w tradycje śląskiej architektury.

Wnętrze i infrastruktura budynku filharmonii podporządkowana jest akustyce i atmosferze miejsca. Instalacje które mogą zakłócić odbiór muzyki zastały umieszczone w 80 zewnętrznych ceglanych kominach. Wielka sala koncertowa, będąca „sercem” filharmonii to bryła o antracytowej kolorystyce przypominająca wydobywany na Śląsku węgiel. Jest ona w stanie pomieścić 1600 miłośników muzyki. Akustykę sali na potrzeby koncertów 120 osobowej orkiestry symfonicznej ze 100 osobowym chórem wykreował i nadzorował wykonanie zespół światowych ekspertów z Nagata Acoustics.

W nowej katowickiej filharmonii infrastruktura obsługująca obiekt musiała spełnić równie wysokie wymagania. Zastosowano kompleksową ofertę firmy Legrand jako sprawdzonego eksperta systemów i instalacji elektrycznej. Począwszy od dwóch transformatorów SN/nn o mocy 2MVA przez szynoprzewody Zucchini do kompletnych rozdzielni XL³4000A, 800A, 400A, 125A, kończąc na najmniejszych rozdzielnicach NEDBOX z całkowitą aparaturą rozdzielczą i sterowniczą.

Moc bierną uzyskuje się z własnych źródeł, sterownych automatycznie baterii kondensatorów Alpimatic z dławikami ochronnymi. Zastosowanie wyrobów od jednego producenta gwarantuje bezproblemową i długoletnią eksploatację infrastruktury elektrycznej Filharmonii w Katowicach

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji:

  • Transformatory suche żywiczne Zucchini
  • Szynoprzewody Zucchini
  • Rozdzielnice XL3 wyposażone 4000,800,400,160,125
  • Baterie kondensatorów Alpimatic
  • Rozdzielnice modułowe Nedbox

źródło i zdjęcie: Legrand

Firma powiązana:

LEGRAND POLSKA

Telefon 801 133 084, +48 22 549 23 22
www.legrand.pl
info@legrand.com.pl

LEGRAND POLSKA