Aktualności

Hörmann stawia na zrównoważony rozwój

10.06.2011

Na rynku nieruchomości coraz większe znaczenie mają certyfikaty potwierdzające, że dany obiekt został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dlatego firma Hörmann, jako pierwszy z producentów drzwi wielofunkcyjnych, zwróciła się w stronę budownictwa ekologicznego.

Hörmann stawia na zrównoważony rozwój

Przedsiębiorstwo Hörmann utworzyło dla swoich drzwi wielofunkcyjnych specjalną bazę danych zawierającą informacje o ich istotnych właściwościach i jako pierwsze uzyskało dla tej grupy wyrobów deklarację środowiskową EPD - Environmental Product Declaration - opracowaną przez Instytut ift z Rosenheim.

W ten sposób powstała baza informacji o drzwiach pełniących funkcję przeciwpożarową, dymoszczelną, dźwiękoszczelną i przeciwwłamaniową, która stanowi podstawę do przeprowadzenia ekologicznej oceny budynku.

Deklaracja EPD jest sporządzana na podstawie opracowanych przez Instytut ift Zasad Kategorii Produktu, będących zbiorem wszystkich wskaźników obowiązujących dla drzwi wielofunkcyjnych i stanowi udokumentowanie zasad ekobilansu. Oznacza  to, że drzwi wielofunkcyjne wykazują przez cały swój cykl życia określone właściwości środowiskowe: od momentu dostawy surowców do ich produkcji do dnia utylizacji i recyklingu.

Ważną rolę odgrywają tu między innymi: wykorzystanie lokalnych surowców, niestosowanie materiałów szkodliwych dla środowiska, zmniejszenie nakładów na konserwację, trwałość produktów oraz ich zdolność do recyklingu.Te istotne informacje są uwzględniane zarówno na etapie projektowania, jak i w procesie certyfikacji. 

Deklaracje EPD - zgodnie z ISO 14025 -  są podstawą do sporządzenia bilansu ekologicznego, a informacje w nich zawarte konieczne do uzyskania certyfikatu dla budynków spełniających wymogi zrównoważonego rozwoju. Hörmann jest pierwszym producentem drzwi wielofunkcyjnych, który posiada deklarację EPD dla swoich wyrobów.

Źródło: Polish European Media

Więcej

 

Firma powiązana:

HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.

Telefon 801 500 100 (infolinia)
www.hormann.pl
info@hormann.pl

HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.