Aktualności

Dom pasywny posadowiony na ogrzewanej płycie fundamentowej Legalett

30.06.2015

Modernistyczny dom pasywny został wybudowany pod Legionowem z grzewczą płytą fundamentową Legalett. To opatentowany rodzaj konstrukcji typu "dwa w jednym". Łączy w sobie elementy posadowienia budynku, a także systemu grzewczego przyziemia (choć może być także stosowany jako samodzielny docelowy system grzewczy na każdej kolejnej kondygnacji).

W domu pasywnym płyta grzewcza Legalett stanowi jedyny system grzewczy. Jest to możliwe dzięki akumulacji ciepła w grubej warstwie betonu, a dodatkowo przy ogrzewaniu podłogowym możliwe jest obniżenie temperatury o 2-3°C, bez zmniejszania komfortu cieplnego.

Czy wiesz, że...

Wszystkie prace przy wykonaniu płyty Legalett trwają nie dłużej niż tydzień, co stanowi dużą oszczędność czasu i pieniędzy.

Czy wiesz, że...

Projekt płyty fundamentowej Legalett i jej wykonanie bierze na siebie producent, dzięki czemu inwestor nie musi szukać projektanta ani ekipy budowlanej, a jednocześnie otrzymuje gwarancję dobrego wykonania.

Mimo że płyta fundamentowa Legalett ogrzewa dom przy użyciu energii elektrycznej jest to rozwiązanie ekonomiczne, pod warunkiem jednak zapewnienia odpowiednio wysokich parametrów cieplnych budynku (domy energooszczędne) oraz ustawienia trybu pracy agregatu na taryfę nocną, która jest o ok. 30% tańsza od dziennej.

Do ogrzewania domu pasywnego przewidziano zamontowany w płycie fundamentowej agregat 4000E zasilany energią elektryczną o mocy 4 kW. Urządzenie to ma możliwość wydzielenia 4 stref grzewczych (4 grzałki).

Ryszard Piotrkowski, Eksperymentalny dom pasywny, str. 46-47

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: LEGALETT POLSKA

Dom pasywny posadowiony na ogrzewanej płycie fundamentowej Legalett

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: