Aktualności

Okna MS więcej niż OKNA nagrodzone w III edycji konkursu TOPTEN 2015

30.06.2015

W konkursie TOPTEN Okna 2015, premiującym najlepszą pod względem energooszczędności i stosunku jakości do ceny stolarkę na polskim rynku, nagrodzone zostały okna PVC MS evolution [pasywne] i okna PVC MSline+MD oraz okna drewniane NIV 92 FA.

Okna firmy MS więcej niż OKNA20 maja 2015 w Ożarowie Mazowieckim odbyła się gala konkursu TOPTEN Okna 2015. Konkurs, organizowany przez portal cieplej.pl pod patronatem Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystywania Energii oraz Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, premiuje najlepszą na rynku stolarkę pod względem energooszczędności i kosztów.

Celem konkursu jest pomoc inwestorom, projektantom i audytorom energetycznym w wyborze najlepszych okien, które gwarantują najkorzystniejszy stosunek parametrów oszczędności energii do ceny.

Okna firmy MS więcej niż OKNATrudno jest dziś wybrać najlepszą stolarkę nie mając szerokiej wiedzy technicznej, inżynieryjnej i architektonicznej. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować konkurs TOPTEN i premiować w nim najlepsze okna w Polsce – mówi Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, przewodniczący konkursowego jury.

Istotne parametry

W ramach konkursu przeprowadzono badania, którymi objęto 246 producentów stolarki. Jury oceniało poziom oszczędności energii, jaki zapewniają produkty biorące udział w konkursie. Analizowano też jak skutecznie chronią nas przed hałasem, opadami atmosferycznymi, jak znoszą obciążenia spowodowane wiatrem oraz jak dużo przepuszczają światła i energii słonecznej. Porównywano również ceny oraz sposób montażu okien.

Strzał w dziesiątkę

Produkty oceniano w 5 kategoriach: okna drewniane, okna PVC, okna aluminiowe, okna dachowe i drzwi zewnętrzne. W kategorii okien PVC w finałowej dziesiątce znalazły się okna MS evolution [pasywne] oraz MSline+MD. Z kolei w kategorii okien drewnianych jury doceniło okno NIV 92 FA wyprodukowane przez siostrzaną spółkę MS więcej niż OKNA – M&S Okna i Drzwi.

Okna firmy MS więcej niż OKNASzymon Sarna, Prezes MS więcej niż OKNA, jest zadowolony z poziomu tegorocznej edycji konkursu TOPTEN. Ocena produktów ponad 120 firm i wybór spośród nich 10 najlepszych wymagał ogromnej pracy i jasno określonych kryteriów. Moim zdaniem w następnych edycjach warto wśród kryteriów oceny uwzględnić również statykę okien, gdyż klienci poszukują coraz większych okien i ta tendencja rynkowa będzie się z pewnością utrzymywać. Trzeba też wziąć pod uwagę pojawienie się na rynku tzw. okien bezramowych.

Dla przedsiębiorców poszukujących oszczędności

Produkty MS więcej niż OKNA nagrodzone w konkursie TOPTEN Okna 2015 trafiły już na listę LEME (Lista Zakwalifikowanych Materiałów i Urządzeń) stworzoną w ramach drugiej edycji Polskiego Programu Finansowania Zrównoważonej Energii, opracowanego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Jest to baza energooszczędnych technologii dostępnych dla małych i średnich firm. Wykorzystujące je przedsiębiorstwa mogą liczyć na 10% zwrot kosztów inwestycji.

źródło i zdjęcie: MS więcej niż OKNA

Firma powiązana:

MS więcej niż OKNA

Telefon 59 841 08 00, 801 608 608 (infolinia)
www.ms.pl
info@ms.pl

MS więcej niż OKNA