Aktualności

25 lat Herz w Polsce

03.08.2015

W 1990 roku, w Krakowie zarejestrowana została polska filia austriackiej firmy HERZ Armaturen Ges.m.b.H. W bieżącym roku mija 25 lat od momentu zarejestrowania spółki HERZ Armatura i Systemy Grzewcze. Od początku swojej działalności firma HERZ  wprowadza na rynek polski szeroki asortyment nowoczesnej armatury regulacyjnej, zapewniającej racjonalne, a więc oszczędne gospodarowanie energią. Armatura ze znakiem serca w pełni sprawdziła się i nadal sprawdza w polskich warunkach eksploatacyjnych - jednym z najlepszych  tego dowodów jest ponad 6 milionów sprzedanych  termostatów.

Ostanie lata, to okres dynamicznego rozwoju firmy - w chwili obecnej w centrali, oraz w 11 regionach sprzedaży obejmujących swoim zasięgiem całą Polskę zatrudnionych jest 60 osób, a sieć ponad 200 autoryzowanych partnerów handlowych zapewnia klientom łatwy dostęp do produktów HERZ-a.

Ukoronowaniem dziesięcioletniej obecności na rynku polskim było  otwarcie w 2000 roku w Wieliczce nowoczesnej centrali polskiej filii HERZ-a.  W  Wieliczce, w części produkcyjnej zatrudnionych jest już ponad 300 osób przy  montażu  zaworów  termostatycznych,  zaworów powrotnych, zaworów podpionowych rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego, złączek zaprasowywanych i skręcanych oraz  napędów ręcznych. Tutaj są również spawane i montowane nowoczesne kotły na pelet.

Latem 2008 roku zakończona została budowa kolejnej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 4200 m2. Dzięki tej inwestycji firma HERZ dołączyła do grona największych firm branży instalacyjnej, których produkty sygnowane są znakiem made in Poland.

W Polsce w armaturę marki HERZ wyposażonych jest szereg budynków użyteczności publicznej, obiektów komercyjnych, domów jednorodzinnych oraz mieszkań. Do najbardziej prestiżowych budowli, które wyposażone zostały  w armaturę ze znakiem serca należą : Zamek Królewski na Wawelu, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Pałac Prymasowski w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej  Manggha w Krakowie, hotele Mariott, Bristol w Warszawie, Sky Tower Wrocław,  a także opery, banki, hotele, obiekty sakralne i usługowe z terenu całej Polski.

Program dostaw firmy HERZ obejmuje kompleksowy system produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowoczesnych instalacji sanitarnych i grzewczych:

- zawory termostatyczne,

- zawory powrotne,

- regulacyjne zawory grzejnikowe,

- zawory podpionowe,

- regulatory różnicy ciśnienia i przepływu,

- systemy przyłączne,

- rozdzielacze,

- zawory kulowe do wody i gazu,

- armaturę do wody pitnej,

- zawory do klimatyzacji, 

- złącza zaciskowe i śrubunki,

- rury wielowarstwowe PEX-AL.-PEX,

- systemy ogrzewania powierzchniowego.

W zakresie urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii HERZ oferuje:

- kotły  na biomasę,

- pompy ciepła,

- kotłownie kontenerowe.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Herz Armatura i Systemy Grzewcze