Aktualności

Anwis poleca zaciemniające rolety Fantazja Premium do okien dachowych

26.06.2015

Wnętrza na poddaszu najlepiej chronią przed nadmiernym nagrzewaniem zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne. Przez większość roku, również latem, wystarczą wewnętrzne rolety zaciemniające.

Konstrukcja rolet jest wyposażona w niezawodny mechanizm samohamującyZwykle w dachu jest zainstalowanych kilka okien połaciowych. Jednak podczas  ciepłych i słonecznych dni we wnętrzach na poddaszu trudno jest znaleźć wytchnienie. Dlatego wyposażamy takie okna w rolety zewnętrzne i markizy. W upalne dni są one skuteczną barierą dla promieni słonecznych, ponieważ odbijają je zanim dotrą one do szyby i ją nagrzeją.

Nie zawsze jednak potrzebujemy aż tak skutecznej ochrony. Wschodzące słońce, blask księżyca w pełni, jaskrawe światła ulicznych latarń mogą być równie uciążliwe. Utrudniają zasypianie nawet wtedy, gdy jesteśmy bardzo zmęczeni. Aby więc uzyskać optymalne rozwiązanie, osłony zewnętrze warto „wspomóc” wewnętrznymi.

Idealnie nadają się do tego rolety zaciemniające ANWIS. Są one przeznaczone do każdego rodzaju okna dachowego, zarówno drewnianego, jak i z PVC. Umożliwiają one  kontrolowanie ilości wpadającego do wnętrza światła naturalnego.

Konstrukcja rolet jest wyposażona w niezawodny mechanizm samohamujący, który pozwala ustawić roletę na dowolnej wysokości w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać - od pełnego oświetlenia wnętrza, przez półmrok, aż po całkowite zaciemnienie. W tym ostatnim wariancie przenikanie światła słonecznego jest ograniczone do minimum przez prowadnice boczne i płaską kasetę osłaniającą.

Przed opuszczaniem lub podciąganiem rolety zaciemniającej ANWIS nie musimy zamykać okna. Tkanina jest płynnie zwijana lub rozwijana nawet przy uchylonym skrzydle. Co więcej, jest ona zabezpieczona przed wypadaniem z prowadnic bocznych przez łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną.

Sterowanie oknami dachowymi, które znajdują się często bardzo wysoko, w trudno dostępnych miejscach, usprawni sztyca. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin oraz detali wykończeniowych znacznie ułatwi dopasowanie rolety do stylu wnętrza i naszego gustu. Trzeba jedynie przed zakupem sprecyzować własne potrzeby. Rolety zaciemniające ANWIS są dostępne w szerokości 40-110 cm, a ich wysokość wynosi maksymalnie 150 cm.

Cena: od 250  zł (roleta dachowa Fantazja Premium o szerokości 40 cm i wysokości 150 cm).

 źródło i zdjęcia: ANWIS

 

Firma powiązana:

ANWIS Sp. z o.o.

Telefon 54 412 88 00
www.anwis.pl
anwis@anwis.pl

ANWIS Sp. z o.o.