Aktualności

Odwodnienia szczelinowo monolityczne AS-IIS250 AS PPH w hali firmy UPS

23.06.2015

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych dostarczył odwodnienie liniowe na budowę hali logistycznej dla firmy kurierskiej UPS w Strykowie realizowaną przez firmę Panattoni Europe. Zostały tam wbudowane odwodnienia szczelinowe monolityczne AS-IIS250 o łącznej długości 200 mb.

Firma Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, w 2014 roku rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego dla jednej z największych firm przewozowych na świecie o powierzchni 13 966 m2. Zrealizowany obiekt jest zlokalizowany w Strykowie tuż przy węźle autostrady A2.

Centrum powstało na ponad 12 hektarowej działce w Strykowie i zajmuje 13 966 m2. - magazyn liczy 11 782 m2., natomiast biura 2 184 m2. Nowy obiekt Panattoni Europe jest dostosowany do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. W tym celu zastosowana została platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku.

Na danej inwestycji zostały wbudowane odwodnienia monolityczne typu "I" AS-IIS250 o konstrukcji żelbetowej. Korytko wykonane jest z betonu cementowego z dodatkami polimerowymi klasy C90/105 wzmocnionego włóknem szklanym alkalioodpornym, (które polepsza właściwości na zginanie i udarność). Główną zaletą tego odwodnienia jest to, że nie wymaga dodatkowego obetonowania bocznego, powoduje to przyspieszenie i zmniejszenie kosztów montażu. Kolejnym atutem odwodnienia jest brak efektu wyrywania rusztów przy skręcaniu kołem.

Łączenie elementów pod kątem odbywa się za pomocą studzienek wielofunkcyjnych, które służą również do odprowadzenia wody oraz jako element rewizyjny. Wnętrze korytka szczelinowego - wykonane jest z PVC, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i posiada wiele zalet takich jak:

- odporność chemiczna,
- doskonałe warunki hydrauliczne dzięki gładkiej powierzchni,
- montaż nie wymaga dodatkowego uszczelnienia na łączeniach,
- łączenie kielichowe na gumową uszczelkę.

Odwodnienie monolityczne szczelinowe wyróżnia się wysoką trwałością, funkcjonalnością i wytrzymałością. Firma Panattoni Europe wzięła pod uwagę fakt, iż taki system odwodnienia może być stosowany w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych i dlatego też podjęła decyzję o jego wbudowaniu na terenie realizowanej przez siebie inwestycji.

Pomyślna realizacja przez naszą firmę efektywnego systemu odwodnienia liniowego, na tak dużym obszarowo obiekcie, jakim jest budowa hali logistycznej dla firmy kurierskiej UPS w Strykowie, wpłynęła na wzrost zainteresowania tego typu odwodnieniem ze strony wykonawców oraz inwestorów.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych

Firma powiązana:

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych

Telefon 22 750 29 00, 22 737 05 22-23, 602 392 652, 606 894 487
www.aspph.pl
biuro@aspph.pl

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych