Aktualności

Termo Organika laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2014

17.06.2015

Największy polski producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń otrzymał prestiżowy Certyfikat Złotego Płatnika 2014 roku przyznany przez grupę ubezpieczeniowo-finansową Euler Hermes, w ramach Programu Analiz Należności. Trudno o lepszą rekomendację dla biznesowych partnerów.

Plebiscyt „Złoty Płatnik” to kampania promująca firmy wyróżniające się wysoką moralnością płatniczą, rzetelnością oraz terminowością regulowania zobowiązań pieniężnych wobec swoich kontrahentów. Euler Hermes w 2014 roku przeanalizował kilkaset tysięcy polskich przedsiębiorstw i wyłonił rzetelnych partnerów biznesowych na podstawie Wskaźnika Moralności Płatniczej (PMI). Okazało się, że zaledwie co dwudzieste przedsiębiorstwo, w tym wyróżniona Termo Organika, spełnia restrykcyjne wymagania i zachowuje najwyższe standardy dyscypliny płatniczej. Wskaźnik moralności płatniczej firm wyróżnionych prestiżowym Certyfikatem „Złoty Płatnik” musiał przez cały zeszły rok kalendarzowy utrzymywać się na poziomie pomiędzy 80 a 100 punktów. PMI Termo Organiki wynosi 98 punktów, natomiast średni wskaźnik moralności płatniczej wśród badanych firm w 2014 roku wynosił zaledwie 54 punkty. Warto podkreślić, że im niższy wynik PMI firmy, tym większe prawdopodobieństwo, że jej kontrahent nie otrzyma zapłaty na czas.

- Znalezienie się w tak elitarnym gronie wyróżnionych certyfikatem Złotego Płatnika 2014 jest dla nas ogromnym zaszczytem i niezależnym potwierdzeniem faktu, że jesteśmy rzetelnym partnerem biznesowym - mówi Adam Glinka, dyrektor finansowy i wiceprezes Termo Organiki. – To szczególnie ważne w czasach, kiedy tak nagminne jest niepłacenie lub płacenie z dużym opóźnieniem. Inicjatywa Euler Hermes jest bardzo cenna, gdyż firmy dotrzymujące najwyższych standardów płatniczych powinny być stawiane  za wzór.

Termo Organka doceniona zarówno przez klientów, jak i branżę

Termo Organika po raz czwarty z rzędu (2012, 2013, 2014, 2015) otrzymała Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii „Producenci Styropianu”. Firma od lat jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, takich jak: „Certyfikat Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości” czy „Laureat Programu Promocji Jakości” przyznawany przez Europejską Kapitułę Jakości i Ekologii. Firmie przyznano „Orły Polskiego Budownictwa” - wyróżnienie w kategorii producenci materiałów budowlanych. W ubiegłym roku (2014) otrzymała złotą statuetką Budowlanej Marki Roku oraz jako jedyna  firma z Polski  została przyjęta do European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS), wpływowej organizacji zrzeszającej najważniejsze stowarzyszenia i producentów styropianu z krajów Unii Europejskiej. Termo Organika również jako jedyna firma z branży ma na wszystkie swoje wyroby Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Firma powiązana:

Termo Organika

Telefon 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika