Aktualności

Kształt bez ograniczeń - grzejniki Zehnder pasują wszędzie

14.06.2015

Nasz dom staje się wymarzoną przestrzenią życiową. Planowanie własnych "czterech ścian" już od dawna nie odbywa się w ramach uproszczonych form geometrycznych.

Pomysłowy inwestor czerpie z ustawnych zarysów pomieszczeń, indywidualnych form wewnętrznych i zewnętrznych z łukami, fryzami i galeriami sufitowymi. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas kształtami specjalnymi i formami wykonywanymi na miarę.

Pomysłowe zestawienia kątowe

Zestawienia kątowe i narożne to formy dostępne jako wykonania specjalne grzejników Zehnder. Długości i głębokości dobierane "na miarę" pozwalają bezproblemowo ogrzać każdy kąt naszego domu. Pomimo wysokich walorów estetycznych temat bezpieczeństwa nie może schodzić na dalszy plan; gładkie narożniki i krawędzie są bezpieczne i przyjazne dzieciom (zehnder charleston, zehnder excelsior, zehnder radiavektor, zehnder nova).

Grzejniki Zehnder w formie łuku

Dekoracyjne ciepło z rozmachem: grzejnik Zehnder wyprodukowany w formie łuku staje się wyjątkowym obiektem dekoracyjnym. Łuk pojedynczy lub wielokrotny: osiągane formy specjalne dopasowują się perfekcyjne do zastanych kształtów pomieszczeń (zehnder charleston, zehnder excelsior, zehnder nova, zehnder charleston bank).

Zehnder pasuje także do poddaszy

Na poddaszach ilość miejsca na meble jest szczególnie skąpa. Jakże to praktyczne, że grzejnik Zehnder można umieścić wprost na ścianie o skośnym przebiegu: ekstremalnie małe głębokości zabudowy i bogactwo dostępnych typów pozwalają na wykonanie znakomitej większości skosów zgodnie z zastaną geometrią dachu (zehnder excelsior).

Balustrada i grzejnik w jednym

Balustrada i grzejnik w jednym: Zehnder oferuje tą możliwość. Pojedyncze odcinki grzejnika, profilowane pod kątem lub formowane w łuk, pełnią funkcję balustrad i dostarczają odpowiednią ilość ciepła. To kolejny przykład na możliwość bezkompromisowego połączenia walorów estetycznych i funkcji dodatkowych w ramach grzejnika (zehnder excelsior).

Grzejnik jako ścianka działowa

W nowoczesnych mieszkaniach pojawiają się niespotykane dotąd funkcje pomieszczeń. Łazienka otwiera się na sypialnię, kuchnia staje się fragmentem pokoju gościnnego. W takich przypadkach grzejnik otrzymuje dodatkowe zadania. Jako ścianka działowa, dzięki swej ażurowej konstrukcji, przepuszcza światło, estetycznie rozdziela pomieszczenia bez kreowania przegród sztywno dzielących przestrzeń (zehnder excelsior, zehnder kleo, zehnder toga, zehnder forma, zehnder subway, zehnder yucca asymetryczna).

Mieszkanie bez barier

Komfortowe rozwiązania, dopasowane do specjalnych wymagań Klientów, stały się naszą codziennością. Grzejniki Zehnder dostępne są w wersjach z termostatami regulacyjnymi umieszczonymi na wskazanej w zamówieniu wysokości, tak by nastawę można było wykonać z pozycji siedzącej ( zehnder toga, zehnder yucca asymetryczna).

źródło i zdjęcie: Zehnder